Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes venni terepre egy...

Érdemes venni terepre egy lánctányéros (nyilván elől) mounten bike-ot?

Figyelt kérdés
Mindenképpen 1, vagy 2 lánctányérosat vennék. De mi az előnye az egy lánctányérosnak (a súly, kisebb hibalehetőségeken kívül) a két tányérossal szemben? Jelenleg egy három lánctányérosom van, abból főleg a középsőt használom, durva terepen a legkisebbet is. Gyakorlatilag csak erdőbe, földúton mennék vele, leszámítva azt az 1-2 km-et míg eljutok a terepre.

2020. júl. 28. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Továbbra előnye a könnyebb kezelhetőség. Szerintem borzasztó első váltóval terepezni. Mikor a lejtő után hirtelen egy meredek mászás jön, két váltóval kéne eltalálni a fokozatot. Kirándulósra jó a 2x is, de nekem többet montin nem lesz több tányéros rendszer. Most 2x van, de nem szeretem.
2020. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha most állnél mtb vásárlás előtt, biztos 1 tányérost választanék, éppen azért, amit az első írt. Az első váltó általában lassabban vált, mint a hátsó, és volt már olyan, hogy elkottáztam és tolhattam fel a bringát, mert nem volt időm visszaváltani.

Ezen kívül valóban kisebb a hibalehetőség, eggyel kevesebb váltót kell állítgatni.

2020. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen!
2020. júl. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor le-fel szakaszok vannak, tehát elindulsz lefelé akár 40-nel, majd az emelkedő végén már az áttétel másik vége kell, akkor nagyon jó az 1x. Amikor az első váltót használod, akkor a lassúsága miatt kiesik egy kis idő. Ráadásul ezzel egy időben hátul nagyobbra kell váltanod, hogy ne legyen nagy az ugrás.

Nagyon jól el lehet lenni, sőt versenyezni is a 3x és 2x rendszerekkel is, de nagy átfogás mellett jobb az 1x.

2020. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!