Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Strava. Ha 1200 m szintemelked...

Strava. Ha 1200 m szintemelkedés megtétele a cél, de a délalföldi síkon élek, akkor azt úgy is összehozhatom, ha az egyetlen dombocskára felmegyek 25-ször?

Figyelt kérdés

Azt hiszem az 1200 m emelkedőnek nem egy egybefüggő folyamatos emelkedőnek kell lennie. (Vagy tévedek???!)

Csak hogy egy bringázáskor legyen benne 1200 m emelkedő. Viszont ha én emelkedőre megyek, ezeken a tájakon utána lejtő következik. Akkor a lejtő távolsága kivonódik ebből, vagy sem? Vagy csak az a lényeg, hogy akármennyi lejtő is van vagy sík, 1200 , emelkedő is legyen?


És amit a strava mér, az pontos lehet vajon?

Hol lehet megnézi mennyi az emelkedő egy útnál?



2020. júl. 31. 07:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vonódik ki a lejtő, nyugodtan mehetsz a dombra akárhányszor. A stravánál a feltöltés után tudod korrigálni a magasságot, Correct Elevation vagy hasonló a neve a gombnak. Az elég pontos. Ha ennél pontosabbat akarsz, akkor vegyél olyan km órát, amiben van barometrikus magasságmérés.
2020. júl. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És ez a Correct Elevation tapasztalatod szerint milyen irányba szokott korrigálni? Úgy értem több emelkedést/lejtést produkál, vagy épp kevesebbet?

(Igazából jelen esetben egy kihívás teljesítése lesz a cél, és nem az, hogy én magamnak pontosan tudjam az adatokat. Bár más szempontból ez sem utolsó szempont..)

2020. júl. 31. 08:59
 3/11 anonim ***** válasza:

A "correct elevation" ugyanannyira használhatatlan, mint a "correct distance", én nem javasolnám, főleg nem Alföldön, ahol nem biztos, hogy a töltés vagy bucka, amire felmész, szerepel a Strava által használt domborzati térképen (ellenkezője is előfordul, pl. domboldalban a mesterséges síkra épített futópályán a térkép alapján körönként "emelkedő" van).


Egyébként én is a barometrikus magasság mérős órát javaslom. Az enyém nem ilyen, GPS alapon meg a kis emelkedők nagyon pontatlanok, plusz teljesen síkon is belekerül 20 km-en 40-50 m nem létező szintemelkedés, illetve kör útvonalon 10-20 méter az eltérés az azonos helyen lévő rajt és cél között.

2020. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik útvonaltervezőbe felteszed az útvonalat, szépen összeadja az emelkedéseket.


Akár bikemap.net, akár merretekerjek.hu, de még a google maps is így számolja. Külön az emelkedést, és külön a lejtőket.

2020. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy a valós szintemelkedés örök rejtély marad mindig is. Nekem a barometrikus mérő és a strava közt simán van akár 20% eltérés. Általában a strava számol magasabb értéket.

A barometrikusnál is előfordul, hogy ugyanaz a rajt és a cél, a szintre mégis mást mutat, mert az időjárás megtréfálja (azonos szinten sem állandó a légnyomás). A különböző útvonaltervezők is eltérő szintet írnak ugyanarra az útvonalra.

Jelen esetben amúgy mindegy szerintem. Strava számításai szerint meglesz a cél, és máskor úgyis ahhoz viszonyítod majd az eredményt.

2020. júl. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4: az a gond, hogy ahány térképprogram, annyiféle emelkedést ír ugyanarra az útvonalra. Nekünk két barometrikus óránk van, ha együtt megyünk biciklizni, akkor kb. ugyanazt mérik. Ebből gondolom, hogy az a legpontosabb.
2020. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6!


Ez inkább azt igazolja, hogy működödik mindkettőben a funkció és a pontosságuk megegyezik. De csak az időjárás tudja megtréfálni.


A kérdésre:

Az Alföldön nem valószínű, hogy sziklafal peremén a GPS pontatlansága miatt lényeges eltérés lesz a mért és a valós szintemelkedés között.

Egy versenyen, pl. a most hétvégi Bükk MTB Maratonon is kb. 2500 méter szintemelkedés lesz 94 km-en... Ugye tudjuk, hogy Mo-on nem lehet egyben ennyit mászni.

2020. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7:

A sima GPS-es méréssel tapasztalataim szerint épp az Alföldön lehet a legnagyobb relatív hibát produkálni szintemelkedés mérésben. Míg egy nagyon sziklás magashegyi terepen, ahol sok hibát okoz a többutas jel, mondjuk 1500 méterből lesz 1300-1700 között valami, addig Alföldön ha van mondjuk összesen 20 méter szintemelkedés, az annyira kicsi, hogy 5 métertől 100 méterig bármit mérhet a GPS.

2020. aug. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ember! hol van kis hazánkban 1200 m folyamatos emelkedő?

há' gondolk má' bele! mennyi a Kékes? :DDDDD

2020. aug. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
#9: bölcsebb lett volna visszaolvasnod, hogy ne áruld el tudqtlanságodat! 😂😂😂
2020. aug. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!