Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi az átlagsebességetek?...

Mennyi az átlagsebességetek? Hol járnak az "én montival átlag 30-35-öt megyek" bicajosok?

Figyelt kérdés

Örökké azt olvasom, hogy jönnek itt az emberek a hatalmas átlagsebességükkel, vastag gumikkal, stb. Őszintén szólva nekem a nagy átlagsebességem durván 20 körül mozog aszfalton. (ebbe beleértve a munkába járást, nyári túrázásokat, mindent) És mindezt úgy, hogy pl idei balatonkörön alig volt, aki elment mellettem, én annál inkább más mellett (jó, ott mondjuk ilyen 22-23 körüli átlag jött ki a végére) Akik elmentek mellettem azok is leginkább országútis bringások. Velencei kört egész sokat megyek, nagyon, de nagyon ritka, hogy bárki elmenne mellettem, ha mégis, akkor szintén outisok nagyrészt. Budapesten élek, belvárosba, rakparton stb sokat bringázok és szintúgy nagyon ritka, hogy bárki megelőz, ha mégis, akkor vagy valami vagánykodó fiatal srác aki 100 méter után már csak gurulgat és visszaelőzöm, vagy valami sietős ételkiszállító. Vagy a Margit szigeten az outisok.

Akik azt állítják (gyakorlatilag mindenki :D) hogy neki montival megvan a 30-35 ös átlag, azok csak szeretnek kamuzni, vagy nem mérik normálisan, vagy valahol olyan helyen tekernek, ahol én nem szoktam? Ez most nem ilyen önfényezés, mert nekem cross bicajom van vékony kerékkel és abszolút nem gondolom, hogy ez valami szédítő nagy átlagsebesség, csak nem értem ezeket a vagány csávókat, akik beszélnek össze vissza.


Volt olyan ismerősöm, aki "10 perc alatt beér munkába" (7km) de mikor elmentünk bicajozni vissza kellett fognom magam, mert ő "nem akart sietni". Mi értelme ennek a nagyotmondásnak?


Ha elolvastad a kérdést, őszintén kiváncsi vagyok, hogy Nektek mennyi a (mért) átlagsebességetek és milyen bicóval. De nem az, hogy egyszer mentem lejtőn 2 km-en egy 35 ös átlagot oszt azt mondom, hanem mondjuk a sokezres átlag mennyi.



2020. aug. 10. 22:59
1 2 3
 1/23 anonim válasza:

Első kérdésedre szerintem a válasz, hogy menőbbnek akarják mutatni/gondolni magukat a valóságnál.

Második kérdésedre: az én átlagom olyan 16-18 körüli, hegyen-vögyön vastag kerékkel (de ritkán mérem úgyhogy simán lehet hogy nem pontos)

2020. aug. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ezek nem tudják mi az átlag. Sötétek, menőnek akarnak látszani, de csak buták.

Néha memmek 30-35-el, de az bütykös gumival csak hegyről lefele hihető.

2020. aug. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 TR75 ***** válasza:

Nekem is olyan 20-21 km/h az átlag, ha kedvezőek a légköri viszonyok, akkor olyan 24-25. De mivel jellemzőbb, hogy ugyanazon az útvonalon jövök vissza, mint amin kitekertem, ezért inkább az előbbi. Nekem teljesen oké. Straván látom, hogy valaki az adott távot mennyi idő alatt teszi meg, a rekorderek jellemzően országútisok, dupla akkora sebességgel, mint én :-D


45-ös WTB Riddler, gravel.

2020. aug. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Azt hiszik, hogy ha néha mennek 30-al is, akkor már az átlag is a közelben van. Én bringával járok munkába (trekkig, nem monti), én is van olyan szakasz, egyenes, kereszteződés nélküli, ahol 30-al megyek, de 18-19 körül van az átlagom. Ahhoz, hogy valaki ezt 30-as átlaggal megtegye, és szabályosan, biztonságosan érjen be, 45-50-el kelle mennie ugyanazon szakaszon.


Ha meg csak bringázni megyek kifelé a városból, ahol kevesebb az akadályozó tényező, ott 35-36 a max, és 25 körül van az átlag.

2020. aug. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

3:

Straván az az érdekes, hogy ha nincsen power metered, akkor is becsül tömeged és a bringa tömege, típusa alapján. Simán van, hogy az outisoknak ugyanannyi wattal 45 km/h, ami nekem 30 se :-)

2020. aug. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 TR75 ***** válasza:
100%

#5

Na ja. Nincs ilyesmim, szabadidős tekeréshez szerintem teljesen fölösleges. Van kerékpáros computerem (~2500 forintos Crivit vezetékes :-D ), az meg "számol" elégetett kalóriát :-D

Azt azért el tudom képzelni, hogy egy országútis hatékonyabban teker: könnyű canga, alig érintkezik az aszfalttal, pöpec váltás és hajtás, semmi aerodinamikailag hátrányos cucc rajta, na meg ő maga is kákabélű. Én meg tekerek a ~13-14 kilós bicajjal a 45-ös gummanccsal, hobbi felszereltséggel, hátizsákban, 100 kilósan.

Néha én is szeretem a határaimat feszegetni, de azok nyilvánvalóan máshol vannak, mint egy országútisé :-) Nekem tetszik az élménytekerés, nézelődéssel, tempósan, de nem rohanva, viszont dolgoztatva a keringést.

2020. aug. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Én spec melóba járás közben, napi oda-vissza 8+8 km-en tudtam montival elérni a 27-es átlagot.


De volt rá példa, hogy Balaton-körön országútival voltam, végig a 210 km-en jött velünk egy montis srác és a 210 km-re volt 28-as átlagunk.


Na ó tutira tudja a 35-ös átlagot mondjuk 20-30 km-en.

2020. aug. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Engem például marhára nem érdekel, mennyivel megyek aszfalton a montival, mert tudom, hogy nem arra való.
2020. aug. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Wadmalac ***** válasza:

Én akkor nyelegetem le a röhögést, amikor a 45 kilós gyerek fatbike-kal állítja, hogy a rendőr letraffizta és megbüntette 50 feletti hajtásért.


Országúti tekergélésen szoktam összefutni olyan montisokkal, akik terminátor-módban nyomják, a menetszelüktől bebillegek.


Csak szerintem pont ezek lexarják, nem kekeckednek a tempójukkal, csak nyomják mint állat.

2020. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nekem (50-es nőként) egy 100-as túrán (700 m szint) a teljes átlagom 18, a mozgó átlagom 22 km/h volt. Nem versenyezni mentünk, megálltunk kávézni, kólázni, innen a különbség.

55 km-es kerékpáros teljesítménytúrán 2:20 volt az időm, kb. 8 km erdei földúton, többi aszfalton volt, kevés szinttel (kb. 400 m).

Cross kerékpárom van, 700x38 gumik.

2020. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!