Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új dh bicaj 200K-ért? Megéri?...

Új dh bicaj 200K-ért? Megéri? Minek vesznek átlag emberek méreg drága bicajokat?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó: [link] . Kőkemény strapa alkatrészek vannak benne. Igaz inkább freeride geometriája van, nekem arra kellene. Csak ugrálgatni vele. A felni kicsit gyenge talán, de két jó mtx felni 15K. Azt nem tudom, hogy a váza mennyire erős. Ez sem olyan nagy gond, mert gond esetén fillérekért veszek freddy, bighit, vagy régi kona vázakat...

Gondolom, hogy a geometria nem a legszuperebb, de ez most mit számít hobbi szinten?

Legújabb carbon trek session-el megcsinálom ugrón a 360-at, ezzel meg nem? Mi pluszt nyújtanak a csúcs cuccok?

Például nekem duro telóm van. Érkezéskor mozog, és nem lő ki. Annyi a lényeg, legyen benne állítható visszaút csillapítás. Haverom leszarozta a duro-t, circus expert-et is, szerinte csak a pike dj jó.

Ezeknek a sznoboskodásoknak van valami gyakorlati jelentőségük? Azt elhiszem, hogy kicsit gyorsabb leszek vele, kicsit könnyebb a tömege, kicsit könnyebben lehet kivitelezni vele dolgokat, de ha a másikkal is ugyanúgy meg lehet csinálni, akkor nem mind1?


Itt van most ez a lehetőség, és a kutya nem veszi meg amúgy a bicajt :D Dirt után kipróbálnám egy kicsit a fully érzést, lelakom, aztán eladom 150 ezerért, vagy lehet csak 100 ezerért. Nem megéri??


2019. máj. 16. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Attol,hogy valami ösztelós még nem lesz DH.

Ha DH-s cuccokat aggatnakrá akkor sem.

Ez nem DH. Elég csak a 3x9hajtást megnézni.


Ez így egy katyvasz.

Veddmeg lehet hogy jóljársz vele...


Na most egy full profi DH bringa arra jó,hogy egy full profi rider világbajnok legyen.

Hobbyi szinten nincs jelentösége ezt jól látod.


A pike-os haver pedig gondoljá át,egy valóban baszatós DH pályán nem biztos hogy végig menne. Itthon jó,de itthon nincs 5km-es DH pálya.

2019. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja még valami ez a bringa legalább 5éves.
2019. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 2003as katalógusban benne van. A kopó alaktreszek és a teló más lett.
2019. máj. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

5 éves... Jó vicc :D

Legalább 15, de szerintem még régebbi, mert a 2005-ös konák ehhez képest modernek. Lehet 2001 inkább.

Amúgy jók a régi cuccok is, jó olasz marzo-k tartósak, na meg nehezek is. A rugóstag is 1 kiló, a váz is monstrumos. Szóval nem tudom hogy 15,6 kiló ez a bicaj, egy mai enduro ilyen súlyú.


De mondom csak a rugóstag 110K volt akkor, a teleszkóp még több, a fékek darabja 50K, a többiről ne is beszéljünk. Azt nem értem, hogy nem vitték még el?

Régi technika, az igaz, de biztosan tartós és strapabíró! Csak rockring kell rá + láncfeszítő, és kb. ennyi.

2019. máj. 16. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Amikor írtam akkor még nem néztem meg a katalógust.

Nem akartan nagyon mellé lőni ezért irtam az 5öt annyi biztos.

Amúgy faxa retro gép.

Nyilván a 26col,meg félnek,hogy mit kaphatotta a gép a 15év alatt ami érthető.

De ha belemegy hogy elvidd a szerelödhőz a gépet akkor szerintem vedd. Ezt megfogják bámulni.

2019. máj. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kedves 5!

Ez vadi új bicaj!

Ennyit én is értek hozzá azért. Vettem már használt bringát. Csak újat, vagy alig használt cuccokat veszek.


Még tavasz elején voltam bicajt venni, a srác elég porosan hozta el a bringát. Jól van, kicsit viseltes, kicsit sok sokat használta, de azért csak komoly cucc. Nézem a teleszkóp becsúszóit, kicsit megtöröltem, aztán vettem észre, hogy mindkét oldal horzsolt a jó kis argyle. Adtam is vissza neki. "Eskü csak most látom". Elég amatőr kis szemét volt, sejtettem is a hátsó szándékait, de mondom 1500 forint útiköltséget megér a megtekintés.


Na de bocs a sztorizásért, visszatérve a bicajra. A feltűnősködés már kb. 10 éve nem érdekel. Főleg akkor nem, ha negatív értelmű. Mert hát ugye ki kell mondani: akinek van egy kis ízlése, az csúnyának fogja találni ezt a bicajt.

2019. máj. 16. 20:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri ennyiért, de aki megteheti, miért ne venne drágábbat? 15 év alatt azért volt fejlődés.

Másik, hogy ilyen vétel nem minden nap jön szembe. Konkrétan ez az első, hogy új tizenéves bringát látok hirdetve. Azért ennyi idő után én csavarokra szedném, és minden kenőanyagot és tömítést cserélnék. Itt viszont bejön a képbe egy másik kérdés, kapni-e hozzá alkatrészt? Mert ha egy telószervizt sem tudok már megcsinálni, akkor annyira mégsem tuti vétel.

2019. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7.: Milyen szervizre gondolsz? Teleszkóp marzo, 32-es, kapni hozzá perselyt, szimeringet. A tagra azt írták, hogy kb. örök élettartam. A fékek passz, talán az újabb cr alkatrészei kompatibilisek a régiével.

A váz forgáspontjaiban csapágyakat kell cserélni (időnként néha perselyt is?). Tudsz más dolgot? Szerintem maga a váz, és a fékek szervizelése lehet esetleg problémás.


De mondd el kérlek mi jöhet még számba, mert még nem volt fully-m!

Vagy legfeljebb használom 2-3 évet, aztán amikor kijönnek a hibák, eladom.

2019. máj. 16. 22:45
 9/10 IronYpetya ***** válasza:

A gép jó áron van valóban - annyira hogy felmerül az "akciós" egy ritkábban használt szinonímája, a "lenyúlt". De erről ennyit. Ha élőben is ennyire pozitív az állása, akkor megéri. Még akár némi problem is belefér.


Kérdezed, hogy hobbi szinten minek a verseny technológia. Azért mert (1) ha megteheted, miért ne tennéd meg, hogy inkább túllősz a célodon, mint alul, aztán kozmetikázod, patkolod ("tuningolod") mikor már a lábadban a bugi és mennél, nem szerelnél. Aztán azért mert (2) mindenkinek más okoz örömet, ha neked egy kigyúrt bringa nem, akkor ne vegyél olyat. Empátia, gondolkodj ebben az irányban, lehetne még ilyen-olyan indokokat összesöprögetni érvként.


Viszont azért NEM, amiért "haverod". Ne érts félre, de túl fiatalok vagytok, ez még sztem a gyermeki ösztönökből fakad. A "bibibí" jellegű arcoskodás, klikkesedés, kirekesztés. Az is hülye aki elkezdi, de az sem sokkal kisebb, aki belemegy - úgyhogy hagyd rá a 'csába.. Felnőtt emberként ez a véleménye úgy nézne ki, normálisan, hogy: "én nagyon szeretem a Pike-ot, menő meg minden, büszke vagyok, hogy ilyenem van". Arról, hogy mennyivel (pontosabban miben) jobb a te sünidnél azért nem beszélünk, mert nem kérdezted. Arról meg illene tudnia, hogy minden technika csak lehetőséget ad, amit az ember ki tud használni. Mármint ha képes rá. Tehát saját viselkedésével, saját mondataival égeti magát - csak épp annyira együgyű, hogy észre sem veszi. Ha viszont te is reflexből és ösztönből rámozdulsz, már bele is rántott a posványba. A magam részéről bármilyen hasonló szituban a maximum, amire "rávehető" voltam, az a hajrá öreg, akkor mutasd a tutit.


Utóirat: ne aggódj, komoly 30+ éves felnőtteknél is gyakori az ilyen visszamaradott viselkedési csökevény, szóval fogsz még vele találkozni. Készülj. ;)

2019. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kapni a telóhoz cuccokat, akkor nem gáz. Szerintem a rugós tagot is illik szervizelni, a csillapító részében ugyanúgy szennyeződhet az olaj, a tömítések kopnak, öregednek. Mondjuk biztos kevesebb törődést igényel, mint egy levegős. A vázban ha szabvány csapágyak vannak, akkor az sem gond. Nem tudom, hogy így van-e.
2019. máj. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!