Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a spinning és...

Mi a különbség a spinning és a sima szobabicikli között?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthonra valami szobabicikli féleséget kiegészítésként mtb mellé. A spinning miben más, mint a hagyományos? kb 200 ezret szánnék rá, és panelban lenne emeleten, szóval hangosat nem szeretnék. Milyet lenne érdemes venni?
2020. aug. 19. 01:17
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Meg jó lenne, ha mutatná a megtett km-t, esetleg a sebességet is.
2020. aug. 19. 01:19
 2/24 anonim ***** válasza:
52%

Miért pont a spining? Mi a célod vele? Amúgy sztem erősebb a váz szerkezet.

A felsőtestet nem igazán mozgatja meg. Az elipszis tréner jobb ebből a szempontból.

2020. aug. 19. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Hát a célom a lábaim szinten tartása (nem mindíg van időm igazni biciklivel kimenni), illetve zsírégető edzés is néha. A spinning komolyabbnak tűnik szerintem, inkább az érdekelne.
2020. aug. 19. 07:30
 4/24 anonim ***** válasza:
66%

Nem akarlak elkeseríteni, de ezek a szerkezetek otthon csak porfogóvá vagy ruhaszárítóvá válnak. Egyedül otthon szinte boritékolható, hogy az ember nem csinálja végig azt amit egy edzésen. Eleve az edző húz, meg van egy felépített óra és ott van 20 másik ember, aki miatt nem hagyod abba.

Ebből a pénzből lemész egy terembe és fogadsz egy bármilyen fittnes edzőt és 4-5 hónap alatt gyönyörűen kidolgozott tested lehet. Hidd el én is vettem szobabiciklit, futógépet, kangoo cipőt és törölgetem róla a port és terembe járok.

2020. aug. 19. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%
Különben a lábaknak guggolás, kitörés súllyal...millió videó van a youtubeon.
2020. aug. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Erre is van megoldás, vannak online edzések, vagy edzős videók, ahol egy edző beszél a kamerába, hogy mit csináljak. Nyilván nem olyan, mint a valóság, de a semminél jobb. Bár ismerem magam, meg az akaraterőmet, meg mivel a biciklizés majdnem az egyik fő hobbim, nem hiszem, hogy pont ez válna porfogóvá, mert imádok tekerni. Ennek a kockázata inkább akkor lenne meg, ha valami kövér ember lennék, aki életében alig mozgott, és csak akkor lenne hajlandó nekiállni, ha venne egy ilyet. Tehát én ahogy ismerem magam, szerintem nem lesz belőle porfogó, majdnem 3 hónapja kezdtem el itthon edzeni súlyzókkal (pedig az aztán tényleg nem vonz, csak azért csinálom, hogy erősödjek stb), de még is kitartóan csinálom azóta.
2020. aug. 19. 07:47
 7/24 anonim ***** válasza:
91%

5-ösnek igaza van. Valahol olvastam, hogy 96% körül van az otthonra vett kondigépek porfogóva válásának aránya, persze lehet, hogy benne leszel a 4%-ban, de nem valószínű. A 3 hónap a súlyzóval mégnagyon kevés, hogy ez kiderüljön. Adnék még annak 1 évet.


Hozzáteszem terembe, főleg csoportba én sem mennék. Viszont ha lenne időd otthon tekerni, akkor kint is lenne.

2020. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"Viszont ha lenne időd otthon tekerni, akkor kint is lenne."

Ha csak az időt nézzük, akkor talán lehet. Viszont rengeteg dologtól függ, kedvtől, időjárástól stb. Ameddig mondjuk kint szakad az eső, vagy tél van és rohadt hideg, addig simán tudok bent tekerni. Meg igazi biciklivel maximum két naponta tudok menni, mert a felszerelésemet azért szeretem kimosni használat után. Bár azt hozzátenném, hogy egy mountain bike szakágban biciklizek, tehát ott nem nagy távolságok tekerésén meg teljesítményen van a hangsúly, inkább technikán. És pont ezért kéne a spinning/szobabicikli, hogy tudjak ilyen tudatos erősítő/zsírégető edzéseket is végezni.

2020. aug. 19. 08:28
 9/24 anonim ***** válasza:
Görgőt vegyél!
2020. aug. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

én is a görgőt mondanám.

saját biciklivel tekerhetsz és a görgő nagyon kicsi helyen elfér.

mondjuk nálam az is porfogóvá vált :D

2020. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!