Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség a spinning és...

Mi a különbség a spinning és a sima szobabicikli között?

Figyelt kérdés
Szeretnék itthonra valami szobabicikli féleséget kiegészítésként mtb mellé. A spinning miben más, mint a hagyományos? kb 200 ezret szánnék rá, és panelban lenne emeleten, szóval hangosat nem szeretnék. Milyet lenne érdemes venni?
2020. aug. 19. 01:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

#10


Akkor nem vagy igazán elkötelezett bringás.

2020. aug. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Wadmalac ***** válasza:
100%

A spinning annyiban jobb a szobabicikliknél, hogy sokkal közelibb a geometria, a testhelyzet a valódi országútis bringához, plusz jobban be is tudod állítani a saját méretedre.


De ha tényleg 200-at akarsz szánni ilyen bringás testedzésre, akkor a tényleg esélyes porfogóvá válás ellen javasolnám a következőt.


Veszel 150 körül egy jó állapotú használt országúti gépet és veszel egy görgőt, amire felteheted a lakásban, 50-70 eFt körül, attól függően, hogy elektromos vagy mechanikus fékes.


Így tényleg csak xar időben vagy szobára szorítva.

2020. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11 nem tudod a részleteket, úgyhogy ne ítélkezz! :)
2020. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

8:

A szobabiciklizés is függeni fog a kedvedtől. Egyrészt azt írod, mennyire elhivatott vagy a bringázasban, másrészt meg az időjárásra hivatkozol, a kettő együtt fura. Attól, hogy MTB-os vagy, még ki tudsz menni pusztán alapozó edzésként tekerni. Ha nincs kedved, mert rossz az idő, akkor bent is lesz majd magyarázat.


De ne legyen igazam, és legyél te a kivétel.

2020. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, én mondjuk nem vagyok elkötelezett bringás, mert eleve inkább elkötelezett futó vagyok, de télen is simán kimentem tekerni, nem csak munkába, hanem edzés céljából is (futni meg sokkal többször, illetve úsztam is kinti medencében, mert a fedett uszoda tömve volt). Ugyanakkor 100%-ban bizros vagyok benne, hogy nálam is egy szobabicikli vagy egy futópad porfogóvá válna, ezért nem is veszek.
2020. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én is a görgőt ajánlom, elfér összecsukva az ágy alatt.

Évente 10.000 km-t tekerek, de nagyon ritkán görgőzök. Ha nincs hó vagy nincs lefagyva az út, akkor inkább kimegyek tekerni. 200 ezerből inkább vennék egy görgőt és egy kereket, valamint téli ruhákat.

Tényleg nagyon unalmas a szobában tekerni. Csak úgy lehet hosszabb ideig nyeregben maradni, ha felépítesz előre egy edzést és azt követed.

Szobában sokkal durvábban le lehet izzadni. Ha leszállok kulacsot tölteni, akkor azonnal visszaülök, az ezdés végén pedig 1 percen belül megyek zuhanyozni, mert nagyon könnyen meg lehet fázni.


Melyik szakágban nyomulsz?

2020. aug. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Trail, bár már kezdek áttérni Enduro-ra
2020. aug. 19. 18:00
 18/24 anonim ***** válasza:

Így már érthető, hogy miért mondtad, hogy "...ott nem nagy távolságok tekerésén meg teljesítményen van a hangsúly, inkább technikán".

A legnépszerűbb szakágban (XCM) éppen az állóképesség a legfontosabb.

Biztos, hogy trialhoz nem a szobabringázást erőltetném télen. Inkább a futás.

2020. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Félre olvastad, Trail-t írtam, nem Trialt :D Az igazából már majdnem Enduro, de még kicsit light-osabb.
2020. aug. 19. 18:18
 20/24 anonim ***** válasza:

Áh! Tényleg!

Nekem legalább 10 éve van görgőm és évi 10.000 km-t tekerek. Nagyon hatékonyan lehet görgőn edzeni, de BAROMI unalmas! 4 éven át elő sem vettem!

Inkább futok és fagypont felett megyek ki tekerni.

2020. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!