Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen pedált válasszak hobbi...

Milyen pedált válasszak hobbi szintű országúti kerékpározáshoz?

Figyelt kérdés
Kezdő országútis vagyok, szeretném a jelenlegi taposópedált lecserélni hatékonyabbra. SPD vagy SPD SL a kedvezőbb? Melyek a különbségek? Olvastam félautomata pedálról is, leginkább ez lenne számomra a szimpatikus mert a fele SPD a másik fele viszont taposó igy nem ugrok egyből a mély vízbe. Viszont a taposó részén elképzelhető, hogy csúszkálni fog a bringás cipő?
2020. aug. 19. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem országútira nem kell kétoldalas pedál, mehet rá egyből a patent. A kétoldalas felesleges súly és az patentpedálhoz való cipőben úgysem lehet azon a felén tekerni. Amúgy ami pl. nekem van, annak a taposó fele is szegecses és jól tapad. Shimano PD-T8000 a típusa.

Nem országútizok, de tudtommal ők jobban kedvelik az SPD-SL rendszert. Ebből talán nem is létezik két oldalas pedál. Az SPD monti/gravel vonalon elterjedt, mert jobban bírja a sarat, és ha olyan a cipő, simán lehet benne sétálni. Az SPD-SL rendszer esetén kilóg a cipő talpából a csat, ezért nem igazán lehet benne normálisan sétálni.

2020. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én se ajánlanám a kétoldalasat. Én Shimano Click'r pedállal kezdtem, mert tartottam attól, hogy nem tudom kioldani amikor hirtelen kell és elesek (ez kezdőknek van, könnyebben és minden irányban kiold). Nem túl országútis pedálok, de kinőttem már abból a korból, hogy érdekeljen ki mit gondol.

Oúti cipőt és pedált nem vennék továbbra sem, mert ahogyan 1es is írja, azokban gyalogolni nem nagyon lehet, csak mint egy pingvin.

2020. aug. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem sima SPD van rajta, azért, mert montim is van, és azt akartam, hogy kompatibilisek legyenek, mert ugyanazzal a pár cipővel használom mindkettőt. Nincs taposó fele egyiknek sem, de ha nagyon kell, akkor azért lehet más lábbelivel taposni, csak kényelmetlen.


Az SPD-SL-t nem tudom, miért találták ki, nekem úgy tűnik, hogy kb a Look koppintása. Az a különbség, hogy a Look stabilabb, de kilóg a stopli a cipőből, kényelmetlen benne járni. Az SPD cipőben is kicsit kényelmetlen, de inkább a merev talp miatt. Másrészt egy idő után kopik a talp gumijából, leér a stopli a földre és minden nem bringás hülyén néz rád, hogy mitől kopogsz.

2020. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Spd sl
2020. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A bringás cipő csúszkálni fog a taposó részen. Ha outis cipőt veszel, az még jobban fog csúszkálni.

Ha járni is akarsz a cipőben (pl. munkába járás és át kell menned az irodaépületen, lépcsőn kell menned, stb.), akkor SPD és montis cipő a megoldás. (Az SPD stopli nem kompatibilis az outis cipőkkel.)


Az outis SPD volt az SPD-R, ez váltotta az SPD-SL. Az előbbi kettő biztosan fél stoplis, szemben a Look stoplijával. De gyanítom, hogy az SPD-SL sem fém, tehát azonnal "be kell csomagolni" a stoplit, ha járni szeretnél benne.

2020. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan montizom,de nem kell félni az spd-töl....amugy is egyszer elekell kezdeni. Egy délután alatt megszokható, csak soxszor lépjki-be. Másnap már rutinból mennifog.
2020. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!