Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 300000 Ft környékén keresek...

300000 Ft környékén keresek országúti biciklit és a legnayobb kritérium, hogy legyen belőle legalább 60-as váz. Előző biciklimet azért adtam el mert nagyon kicsit volt és azon egy sora szett volt. mi lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Kérdésem az, hogy a claris szett csak abban más hogy kevesebb sebességes vagy minőségben is eltér? eddig kettőt néztem ki magamnak az egyik egy Orbea Avant H50 a másik egy Trek Domane AL 2 Disc. A gravel kerékpárokat is néztem, mert városban jobb lenne de nem találtam csak 400k és afölött. Amikor nem közlekedésre használnám túrákra mennék vele balatonkör stb...

Ha valaki ismer még jó minőségű kerékpárokat ebben az ában írja le szívesen megnézek mindent.



2020. aug. 28. 15:29
A kérdező szavazást indított:
Orbea Avant H50
Trek Domane AL 2 Disc
Más (kérlek írd le)
2 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Decathlonnál 300e alatt is kapsz 105-össel szereltet, tárcsafékkel. Igaz mechanikus-hidraulikus hibrid, nem teljesen hidraulikus:

[link]


Vagy Cube. Az olcsóbb a többinél, főleg a Treknél meg az Orbeánál, amik szerintem nagyon túlárazottak.


Minőségben is eltér, a drágább pontosabban vált és tovább bírja csere nélkül. Viszont egyre mennek lejjebb fentről a szettek ahogy a drágábbak fejlődnek. Azaz a korábbi Ultegra ma már 105, a korábbi 105 ma Sora, stb. Szóval a Claris is jó lehet, nincs vele tapasztalatom.

2020. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha jól látom ott a legnagyobb váz 58-as. Az előző biciklim egy triban 520 volt a lehető legnagyobb méretben de még egy 400mm-es nyeregrúddal is kicsi volt. A treknél meg az orbeánál van 61-es váz mi a méretem azért néztem azokat. A cube ajánlást köszönöm megnézem mi van nekik.
2020. aug. 28. 18:28
 3/6 TR75 ***** válasza:

Ne a sima méretezést nézd, hanem a középcsapágy-kormánycső vízszintes és függőleges távolságát, mert az a lényeg (plusz országútinál és általában koskormányosnál a kormyányszár hosszát, és a kormány előrenyúlását).

Ha csak simán a számozást nézed, érhet meglepetés, ha próba nélkül veszel bicajt.

2020. aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A méretezés nem ugyanolyan minden márkánál. Simán lehet, hogy ami az egyik márkánál 58-as, az a másiknál 60-as. Ahogyan pl. a Cube-nál van 61-es, ami nem azt jelenti, hogy az nagyobb, mint bármelyik másik márka 60-asa. Ráadásul van ahol L, XL, stb. a méretezés.
2020. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
203 cm vagyok és az inseam-em (nem tudom minek hívják magyarul) 98cm, azért gondolom, hogy a legnagyobb váz kell mert én vagyok a legmagasabb ember akit ismerek és bármelyik oldalon ahol van méret kalkulátor azt írja, hogy nincs a méretemben szóval a váz méretének a kiválasztása igencsak nehézkes
2020. aug. 29. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Így év vége felé, pláne az idei bicikli-vásárlási láz után, már nehezen találsz nagy méretben, szóval ha sürgős és nem akarsz várni jövő évig, akkor vedd meg amelyik van. Ha tudsz várni, akkor nézelődj, esetleg már most megrendelheted a jövő évi kinézett típust előre. Egyébként minden márkának van (rendelhető) 60-as (vagy XL-es) országúti váza.
2020. aug. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!