Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van itt olyan kerékpáros...

Van itt olyan kerékpáros (komolyabb túrás vagy országútis), aki kifejezetten az alföldi jellegű tájakat kedveli?

Figyelt kérdés

Függetlenül attól, hogy kinek mire van lehetősége, mert az nyilvánvaló, hogy egy bakonyi vagy kiskunsági faluban élő bringás túl változatos tájakon nem gyakran fog bringázni, ha nem tud messzebbre utazni...


Őszintén szólva kissé zavar (tudom, mit foglalkozom másokkal :D), hogy sokan ismerősöm mindig csak hegyvidékekre, vagy minimum dombos tájakra, mint a Dél-Dunántúl vágyik, és ha megfigyeljük a különböző tracker appokban a mások által bejárt utakat, ezek általában jóval népszerűbbek. Ezzel szemben nekem mondjuk egy Szeged-Temesvár táv semmivel nem jelent kisebb élményt, mint a Kékes megmászása.



2020. okt. 23. 17:56
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Én olyan vagyok, mint egy bogár: Azonnal arra indulok, amerre emelkedik! :)
2020. okt. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Én az Alpokalján élek, tudok menni kelet felé sík tájra a Kisalföldre vagy nyugat felé Ausztriába a hegyek közé is. Mindkettőnek megvan a maga szépsége. Kb. fele-fele az arány nálam a kettő között.
2020. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
Pest déli részén élek, és látom Strava-n, hogy a bringás szegmenseket elég komoly országutis bringások is tolják innen déli, alföldi irányba.
2020. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez még nem jelenti azt, hogy kedveli! :)

Télen (ősztől tavaszig) és is szoktam Maglód felé menni, mert hidegben a hegy egészségtelen.

2020. okt. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
ha vannak is tuti nem merik bevallani :D
2020. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hypno ***** válasza:
73%

Én kifejezetten utálom az emelkedőket...viszont a tök unaalmas egenes utakat is.


Szerintem pont az a lényeg, hogy az út ne legyen ingerszegény...és legen valamennyire szélvédett, mert minden út széllel szemben vezet. :D

2020. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6 Az utolsó két mondatod nem üti egymást? Hiszen ha nem szélvédett, akkor az már valószínűleg nem îngerszegeny :D
2020. okt. 27. 19:36
 8/10 hypno ***** válasza:
73%

#7


Akkor még nem tekertél alföldi úton, ahol még egy fa sincs az út mellett.

2020. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az Alföldön a homok a nagy baj, nem az, hogy nincs meredek. Hosszú szárazság után olyan mélyen süppedős tud lenni egy homokút, hogy ha nincs lehetőség az út menti gazban tekerni, akkor csak nagyon lassan haladsz vagy elakadsz. Márpedig nagyon sok helyen akác van az út mentén, és nem nagyon lehet kerülni. :) Én azért szeretek ilyen utakon is végigmenni, de az biztos, hogy mindennapos tekerésre nem alkalmasak. Kalandnak nagyon jók viszont! És nagyon fel kell arra készülni, hogy sokkal de sokkal több ideig fog tartani, mintha aszfalton, vagy stabilabb földúton mennél! Az is baj, hogy ha nem ismered töviről hegyire az adott táj útjait, az Alföld nagyon meg tud lepni! Ha nem tudod előle melyik út lesz mélyen süppedős, nehéz tervezni.


Más,

a síkokon kevesebb a fa, a dombok és hegyek erdősebbek, én inkább ezért szeretem jobban ez utóbbiakat. De mivel inkább az Alföldön élek, többségében mégis itt tekerek. És ezt olyan szempontból bírom jobban, hogy kevesebben járnak erre. Kifejezetten nem szeretek olyan helyekre menni, ahova mindenki más. Tipikus Balatonkör, Dunakanyar... tök sík szinte mindkettő, lehet kerülni a lassúakat, mikor itthon is van hasonló adottságú terep. Ha a hegyekbe megyek, akkor nem csak kerülgetem őket, hanem fel is tekerek, és lehetőség szerint nem a legforgalmasabb bringásutakon, hanem a többin... :)

2020. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Dunakanyar alatt a környező hegységeket is értjük! A parttól 100 méterre pedig már általában kezdődik az emelkedő. A dunakanyari bringázás megoldható síkon is, de "...Dunakanyar... tök sík..." hmmm... nem pontos kifejezés.
2020. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!