Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy MTB karbonváz kényelmesebb...

Egy MTB karbonváz kényelmesebb, mint egy alu, vagy épp ellenkezőleg?

Figyelt kérdés
2020. okt. 26. 19:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A rezgéseket jobban elnyeli, ebből a szempontból igen.
2020. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikori, mert folyamatosan változnak a tervezési szempontok és karbonból lehet készíteni nagyon merev és kényelmes vázat is.

Az újak (10 éve) kényelmesebbek.

2020. okt. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen
2020. okt. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2008ban híhetetlen kényelmes volt a 26os giant xtc,ma 27.5öst használok lehet !gyorsabb de a gianthoz képest ami vfékes volt :nyeklik nyaklik:-ugyanaz az ust-s belsőnélküli mindkettő(nem a megszépítő múlt mondatja velem...)
2020. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Wadmalac ***** válasza:
56%

Nem tudom, szerintem ez ízlés kérdése is. Én spec szeretem az alu rugalmatlan betonkocka-merevségét.


Csillapításra van pár egyéb módszer, ott a gumi, esetleg teleszkópok.


Egy oldalra csavarodni képes váznál számomra nincs rosszabb, ezért is váltottam acélról alura, nem is a súly miatt.

2020. okt. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az alu váz sem valami merev, de lehet rosszul néztem. Van egy Merida Big Nine 100-asom, és a gyári helyre, a hátsó villára vettem kitámasztót, és csodálkoztam, hogy miért nem tudom beállítani a tárcsafék pofáinak hézagát. Letámasztásnál már a bicaj súlya is csavart annyit a vázon, hogy ez bekavart a beállításnál.
2020. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wadmalac ***** válasza:

#6: Gyártó-, anyag- és súlyfüggő, mennyire merev. Acélhoz viszonyítva szinte mind az.

Szerintem egy karbonnál az általad említett letámasztó felrakása nem is engedélyezett. :)

2020. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7 Lehet, bár ez a kitámasztó felcsavarozási pont a hátsó tengely előtt van közvetlen. Hasonlóan mint a képen.

[link]

2020. okt. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wadmalac ***** válasza:

Hát azért produkál az ott némi erőkart.

A hátsó villapapucsnak eben az irányban egyéb okból nem nagyon kell merevség.

2020. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kerekek nyeklik nyaklik-elveszik az erő a hajtásnál-esetleg a tárcsafék"hajtogatja" a kereket..n aaz a cumi....
2020. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!