Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen mobiltelefontartót...

Milyen mobiltelefontartót használtok bringán és mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Ahogy nézem talán kétféle fő megoldás van, egyik, hogy konzolra szerelt tartóba pattintják, másik pedig az átlátszó tetejű tok vagy táska...

Bár lehet tévedek és más is van?


A konzolos szép megoldás, de egy köves vagy buckás lejtőn lefele eresztve amikor rázkódik ezerrel a bringa, akkor nem hullik ki a helyéről a mobil? Vagy aki ilyet használ és megy ilyen vagy nagyon kátyús utakon, nem fél a telefon kiesésétől?


A másik, az átlátszó tokos szimpatikusabb, mondván biztos nem hagyom el. Csak azt nem tudom, hogy az átlátszó műanyagon keresztül érzékel vajon az okostelefon képernyője? Lehet úgy apróbb dolgokra használni, vagy minden esetben ki kell szedni a táskából/tokból ha nyomkodni akarom?


Jöhetnek a témához kapcsolódó tapasztalatok, kíváncsi vagyok nagyon!


Az is kérdés bennem egyébként, hogy a telefonnak nem árt ha a bringához van rögzítve és folyamatosan rázkódik?



2020. okt. 30. 08:18
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Én átlátszó tetejű táskával tekertem körbe a Balatont. GPS-nek tökéletesen megfelelt :D

Pontosan ez: [link]


Sok mindent nem csináltam vele, de amit kellett, azt érzékelte.

2020. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
A kijelző működik a fólián keresztül, de kicsit azért körülményesen, pontatlanul.
2020. okt. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanolyat használok mint az 1-es. Egészen jól működött fólián keresztül, a navigációt jól tudtam használni, applikációt váltani stb. Nem tökéletes, de kicsit meg kell alkudni annak érdekében, hogy biztonságosan tudd tartani a telefonodat. Nem mellesleg az alsó tokba pont belefér a powerbank, így használat közben is tudom tölteni.
2020. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A legjobb telefontartó bringázás közben a kerékpáros mez zsebe.

Csak akkor van értelme kitenni a kormányra, ha folyamatosan megy GPS és a kijelző is. Akkor viszont brutálisan fogyaszt. Ha benne vagy egy völgyben, akkor még a térerőt is nagyon keresi.

2020. okt. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: én a Komoot alkalmazást használtam a Balatonon egy középkategóriás telefonon, és meglepődtem, de reggeltől késő délutánig legrosszabb esetben is csak 30%-ig ment le. Viszont tudatosan használtam: nem kell egész idő alatt bekapcsolva tartani a kijelzőt :)
2020. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5!


És a Balatonon kevés is a völgy! :)

Én is mentem már Strava útvonalkövetéssel, de a előtte megnéztem a térképet és csak akkor vettem elő a telefont, amikor szükségem volt rá. De általában elég egy Google Maps vagy Locus, ha bizonytalan vagyok a folytatásban.

2020. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokáig próbálkoztam telefonnal, de végül egyik fajta tartó sem bizonyult megfelelőnek. Maradt a GPS-es km óra navigációval. Igaz, majdnem egy telefon ára, de sokkal praktikusabb és használhatóbb, akkuja 3-4-szer annyi ideig bírja, jobban látható a kijelzője is napsütésben (Wahoo Elemnt Bolt).
2020. nov. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6: én is leggyakrabban a Google Maps-et használom, viszont most azért akartam valami mást, mert az sok esetben nem ismeri a kerékpárutakat, én meg nem ismerem a Balaton környékét :D Viszont egy oldalról le tudtam tölteni a teljes Balaton kört, amit importáltam a Komoot-ba, és az alapján szépen végig navigált (pár ezerért cserébe :D). Ettől függetlenül 1-2 helyen rögtönözni kellett az újítások miatt, de nagyobb segítségemre volt, mint a Google Maps lett volna.
2020. nov. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!