Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet hülye kérdés, de mi...

Lehet hülye kérdés, de mi okozhatja, hogy a montim hátsó kereke kicsit ferdén áll? És hogy lehetne orvosolni a problémát?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem észre hogy a hátsó kerék közelebb vagy valamivel a váz hátsó részeinél a jobb oldalához. Kivettem a kereket majd visszatettem, hogy nem-e nem volt rendesen betéve vagy valami, de azzal nincs gond látszólag. Nyolcas sincs benne.

2020. okt. 30. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
A csavrikkal sem lehet helycsire huzni a kercsit?
2020. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Váz új épp ? 10 év felett már lehet bárhol tekeredés asszimetria benne . Csavarok sorrendje megfelelő ? A menetes tengelye teljesen egyenes ? V fékek pofái is szimmetrikusak ?
2020. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
tengely állítás?!?
2020. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Másfél éves Merida Big Nine 100. Viszont a felnik csak pár hónaposak. Csavarok sorrendje az agynál? Az rendben van.


A tengelyt még nem néztem de akkor majd ránézek.

2020. okt. 30. 15:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy a felnik pár hónaposak? Újra lett fűzve a kerék? Mert akkor lehet, hogy félrefűzték. Ez esetben vissza kell vinni a kereket ahhoz, aki csinálta, és garanciában megcsináltatni!
2020. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Uj kerék esetén szinte biztosa félre füzés,pláne ha bringa nélkül füződőtt.

Gurulj le a szervízbe,hogy egyenesbe huzzák.

2020. okt. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont a felnik csak pár hónaposak"

tehát ozzá lett nyúlva

akkor azt kell megnézni mihez lett hozzányúlva

lehet csak a kónuszokat kell arrébb tekerni.

2020. okt. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A gyári felnik csak 20 milis belső szélességűek és nem igazán passzoltak a 2.3 as High Roller 2 gumikhoz így lecseréltem 29mm es szélesebb felnikre szóval igen újra lett fűzve.


Valszeg visszavitetem a palihoz aki csinálta

2020. okt. 31. 00:38
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

"Viszont a felnik csak pár hónaposak."

"biztosa félre füzés"


Az.

De ha csak a kerék volt ott, a bringa nem, akkor nem csoda.

A hátsó keréknél az utolsó felfeszítést illik a saját villájába betéve, ahhoz állítani, hogy középen fusson.


Vidd oda nyugodtan, bringában, hogy húzza át középre.

Ha első körben bringa nélkül látta csak, nem kizárt, hogy nem fogadják el garanciális reklamációnak.

Én mondjuk ahányszor fűztem valakinek, mindig kértem a végéhez a bringát, éppen azért, mert még a kónuszvégekhez totál szimmetrikusan középre húzott kerék sem biztos, hogy középen lesz a vázban.

Minden vázban van gyárilag is némi aszimmetria.

2020. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
én magamnak centirizok a váz/villában. Úgy biztosann középre áll.
2020. nov. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!