Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hideg időben hülyeség bicikliz...

Hideg időben hülyeség biciklizni elmenni mozgás gyanánt? Meg lehet fázni miatta?

Figyelt kérdés
2020. nov. 22. 09:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Fel kell öltözni, és akkor nem fázol meg.

Nagyon sok réteg, (izzadtságáteresztők), sál, hosszú, vastag, téli kerékpáros nadrág, kesztyű, dupla zokni, vagy ilyen cipőre rakható plusz réteg.

Tegnap a Gödöllő-Isaszeg-Pécel közötti edzőtávomon több tucatnyi outist láttam:)

2020. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, viszont nagyon fontos a megfelelő ruházat.Lélegző, gyorsan száradó póló,felső,minőségi alsóruházat, neoprén kesztyű, zokni,téli cipő. Ezek nem olcsó cuccok, viszont ezek hiányában egy életre tönkreteheted az ízületeidet.Viszont ha ezek megvannak,és a kondi is rendben van akkor valódi mesevilág várhat fönt az emberre a hegyekben.A nyárihoz képest teljesen más, különleges arcát mutatja a természet ilyenkor.A téli tekerésekhez nem árt ha gyakorlott bringás az ember, a csúszós,havas utakon tudni kell uralni a gépet,fel kell ismerni a határainkat, különben nagy esés lehet az örömködésből.Az spd helyett én sima taposópedált javasolnék ilyenkor ezért.A hegyekben általában tiszta a levegő télen is, a szennyezett réteg megül közvetlenül a falvak, városok fölött.Emiatt nem tekerek télen települések közelében, mert a légszennyezettség elviselhetetlen.Megfázni bármikor meglehet,én nem vagyok beteg túl sűrűn, pedig sokat kint vagyok a természetben télen is.
2020. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
ahogy előttem írták:technikai réteges öltözés-minimum decathlon-maximu csillago ég(komoly szitű kerékpáros ruhás üzlet)
2020. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
"Megfázni" attól lehet, amit belélegzel: baktériumok, vírusok, stb. A hidegtől viszont kaphatsz jó néhány gyulladást (főleg ízületit), ez ellen kell védekezni megfelelő öltözékkel. Tekertem már Dániában -20°C-ban is, és még melegem is volt közben.
2020. nov. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

annó bringavilág(bank u.sarka-volt jó öltözék-campagnolo többek közt)

bike berguson a Flórián tér mögött:Vihar u.komplett pinceüzlet csak ruhákkal foglalkozik-a bringaüzlet(komplett)mellett!

stb...

2020. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne hülyeség? Korcsolyázni sem kánikulában szoktunk.. Jól fel kell öltözni és lehet indulni. Hóban én már nem kerékpározom, mert nem igazán alkalmas rá a bringám. Nem árt a szádat, arcodat kendővel fedni, mert ha kapkodva beszívod a levegőt (emelkedőn jellemzően), attól tényleg megfázhatsz.
2020. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én direkt a messzebb lévő boltba megyek ilyenkor - 20 km oda-vissza. Jól fel kell öltözni, de nem nagyon. Szóval ezt el kell találni.

én nem tiprok ilyenkor, nem az a lényeg, hogy megelőzzem a helyijáratos buszt, csak szép lassan tekercselek, mozgok is, kint is vagyok, nem izzadok - sokat - , nem lihegek, nem égetem le a torkom.

persze mínuszban már nem megyek... 3-4 fok a minimum, de akkor meg már szél ne legyen.

2020. nov. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A réteges ruha legfontosabb elemei: nedvesség elvezető ruha a bőrön különben a vizes pamut elkezd jól kihűlni és 4 réteg felsőben is megfagysz, térdmelegítő vagy egész jégeralsó, szélálló kesztyű, bokát fedő zokni-nadrág, arcra sál vagy még jobb a símaszk mert a fogidegek, arcüreg begyulladnak. Szemüveg, sapka előny, mert a menetszél belevág.

Ne felejtd el: kicsit puhább gumik és sisak a jegesedés miatt, erős és nem a másik szemére irányított lámpa, fényvisszaverős minden.

Hogy miből hány réteg kell arra pár kör alatt rájössz, én fázós vagyok, így a szekrényt viszem!

Megállni nem jó csak röviden, mert állva kevés a ruha, amit mozgáshoz felveszel.

2020. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

Fontos: a kezeid nem nagyon mozognak, ki vannak téve a menetszélnek, a térdeid meg alapból xarul fűtöttek erekkel.

Ezek a legfontosabb fokozottan védendő részek.

A másik, hogy ha mínuszban mész, a levegő borzalmasan száraz, ahogy kapkodva veszed a levegőt, állatira kiszárad a nyálkahártya. Ez szokott gyulladásokat, fertőzéseket okozni. Erre mondták régen, hogy hidegben sporttól "megég" a tüdőd.

Ilyen hidegben ajánlott a maszk, ami a kilélegzett párádból valamennyit visszahoz.


Ezeken felül csak arra kell vigyázni, hogy ha átizzadod a cuccot, ne állj meg kihűlni. Az tuti megfázás, hazavágja a ruhád szigetelő-képességét.

2020. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nehéz dolog ez... én most értem haza és úgy megizadtam mint mintha fürödtem volna.... azt hittem hidegebb van.

A levegőviszont tényleg száraz nagyon...

De azért nagyon jól esett a mozgás! :)

2020. nov. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!