Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha rendszeresen eljárok...

Ha rendszeresen eljárok biciklizni, akkor futásban is tovább bírom?

Figyelt kérdés
Mostanában naponta járok biciklizni, az érdekelne, ha nem járok melette rendszeresen futni, valamennyire azért a futásom is fejlődik, tovább fogom bírni?

2017. aug. 16. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a futás akarod tovább bírni, akkor miért nem futsz inkább és ott tologatod a határaid? A bicikli teljesen más izmot fejleszt, az állóképességed ugyan javítja, de ugyan úgy kifingasz hosszabb távú futásnál.
2017. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:
Besegít a kerékpározás a futásba. De fordítva sokkal inkább észrevehető. Tapasztalatból mondom, hogy ha nem tekertem 1 hetet, de helyette ugyanannyi időt futással töltöttem, a rá következő héten a szintidőm észrevehetően csökkent a fáradtságérzettel együtt. Míg fordítva inkább több hét után lehetett észlelhető különbséget tenni. Átlag napi 1-1 órákról beszélünk amúgy.
2017. aug. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is futok és biciklizek is, biciklivel ultratávokat tekerek, a futást annyira nem viszem túlzásba, napi 10 km körül megvan azért..nem figyeltem még meg hogy az egyik segít a másikban, de tény hogy az állóképességed javul mindkettőtől és az akaraterőd is. tehát ha biciklizéssel betanulod, hogy tekersz akkor is, ha már soknak érzed pedig senki nem fog pisztolyt a fejedhez hogy csináld, akkor ugyanezt az akaraterőt alkalmazhatod futásnál és fordítva. mert minden csak fejben dől el. kivéve nyilván ha valami olyan kizáró egészségügyi gondod van. de akkor meg az ember nem áll neki futkározni, vagy ha igen, akkor olyan rövid távra, a sport kedvéért, amit aztán nem akar/esélytelen növelni.
2017. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!