Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Gyorsszárat lehet váltani más...

Gyorsszárat lehet váltani más féle tengellyel ? Agyat cserélünk és nincs hozzá a webhelyen csak full drága . Hagyományos menetes tengely beépithető vagy teljesen más a kialakitása ? Nem ismerem nem láttam ilyet közelről .

Figyelt kérdés
Régi dolgokból csomó új van a garàzsunkban , ezeket beépitenénk . Így is szinte a legdrágábbák holmik áruk kaphatók , ki vannak fogyva a boltok .
2020. dec. 8. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bikepron még választékot is látok 1000 Ft alatti gyorzárakból. Én biztos, nem építenék be menetes tengelyt a bringámba, ha belemegy, ha nem.
2020. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlenün nem használnak menetes tengelyt jobb helyeken/bringákon.

Amikor vetted az agyat a boltos sem csak hülyeségböl nem kérdezte,hogy gyoeszáras legyen vagy se...


Elvileg kikeht váltani,ha cserélhető csapágys az agy.

Kikell bányaszni az csapágyat,vadászni kell olyan csapagyat amibe belemegy a nemnetes tengely és köré az agy. És így sokkal drágabban kendacsolsz valamit,mintha elmennél és vennél egy gyorszárat full drágán.

De sohernek tűnsz,biztos nem cserélhető csapágyaz az új agy.


A full draga az mi?:valoszínűtlen hogy csak 20ezres tune és lightweight zárakat árulnak.

2020. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én már cseréltem gyorszáras tengelyt menetesre agyban. A hagyományos kerékagyakban ezt meg lehetett csinálni. Ha a tied ipari csapágyas, arról viszont fogalmam sincs. A biciklibe meg belemegy simán, azzal nem kéne hogy gond legyen. Hacsak nem valami spéci csodabringáról van szó, egyedi megoldásokkal.
2020. dec. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem vettem semmit eddig , boltos komplett profi kerekeket tart .Agyat stb megrendelésre Novatec Shimano 15-18 ezerért . 20at ér a bringa . Erre a 2db 6 - 6 ezres agy sok szár nélkül . Az 1 - 1 szárért 5 ropi szintén , új ehhez a rendszerhez való kerekek raktarról 12 e től nyitnak . Anno 2018 /19ben 3 max 4 nap alatt bejött minden és postázták . Idén pangás van . Neked biztosan mindegy mire mennyit adsz ki hirtelen , legyen az alkatrész élelem egyéb pl felújítás stb te nem nézed az árakat .
2020. dec. 8. 19:53
 5/12 anonim ***** válasza:

És mi az alapprobléma, ami miatt cserélnétek az agyat? Mert azt amúgy elég nagy meló cserélni, kifőzni a küllőket, újrafűzni az egész kereket... Talán elgörbült vagy eltört a tengely? Pontosan milyen agy? Ha olcsó noname, akkor ne márkát írj, hanem fényképezd le, amit a törött/görbült tengely felszínre hozott vagy a lehető legjobban, hogy a belseje látsszon a cuccnak.


Ha egy régi, hagyományos kónuszos, szétszerelhető csapágyas agy, abban simán ki lehet cserélni a tengelyt amire akarod. Vigyázz, hogy ne veszítsd el a golyókat móka közben, rongy fölött szedd szét és használj bödönt a tárolásukra. A tengely vastagsága stimmeljen, és biciklitengely kell bele, akkor a menet is stimmelni fog (angol menetes ugyanis, nem metrikus).

2020. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Oké , köszi . Agyak belsejei repedtek a sűrű zsírzás golyó cserék ellenére, a tengelyek is ferdék . Küllők felnik vannak és spéci szerszámok is . Fűzni tudok ezáltal 4 ezret megtakaritok kerekenként
2020. dec. 8. 21:42
 7/12 tothp ***** válasza:

5000 egy patentszár?

Annál biztos van olcsóbb.

2020. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Van igen , ott ahol voltunk gyakorlatilag nincs . Neten ahol talaltunk minimalis vásarlasi limit 6 ezer plusz 2 ezer a posta . Vadaszunk kivarunk .
2020. dec. 9. 14:11
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

Milyen agy kell? Hanyas sorhoz kazetta? Hány küllőlyukas?


Mert akkora választék van neten, hogy csak na.


És hacsak nem valami speciális méret, azért tizenezerbe gyorszárral együtt be lehet nyomni.

Ezek tárcsafékesek, az anélküli még olcsóbb:


[link]

[link]


Persze ha Deore XT vagy 105 kell, akkor más a világ.

De mondjuk Sunrace-ben majdnem fele ennyiért van minden, Shimano kazetta kompatibilisen.


Szóval szerintem csak rossz helyen nézed, vagy Bentley-t akarsz Trabant árban.

2020. dec. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Írtam neked, hogy bikepro webshopban van raktáron. 2000 a minimum rendelés és 1200 a posta. Csomagpont esetén azt hiszem, 900.
2020. dec. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!