Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan javíthatom a "ragadó"...

Hogyan javíthatom a "ragadó" tárcsaféket kerékpáron?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy átalakítás miatt szét volt szedve az MTB-m viszont hogy össze lett rakva, az első (és igazából a hátsó is) fékemen, ha elengedem a fékkart, akkor nem megy teljesen vissza, olyan, mintha a rugónak nem lenne elég ereje visszahúzni, vagy csak koszos, nem tudom.

Ilyen fékem van: [link]

Ki lett cserélve a fékkábel és a kábel háza is, viszont ugyan úgy vezettem, mint eredetileg és a hossz is akkora.

A segítséget előre is köszönöm!



2020. dec. 10. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Beolajoztad a fékkábelt?
2020. dec. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na én erre nem is gondoltam, holnap ha lesz időm kipróbálom. Köszi a választ!
2020. dec. 10. 19:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg van olyan amelyiknél a rugót több helyre is lehet akasztani.
2020. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]

itt vam a felszereléhez útmutató.


Derítsd ki először, hogy hol "ragad"

Vedd le a bowdent a féknyeregről és a féknyergen mozgasd azt a rész ahova a boweden van kötve. Ez mozgatja a külső fékbetétet.

Ha ez ragad, akkor ott kell alaposan kitakarítani a nyerget.

Én ki szoktam fújni féktisztítóval, áztatom benzinben, stb. Mosás közben is mozgasd. Lehet összetömörítette magában mozgás közben a port, mocskot.


A belső - a kerékhez közelebbi - fékbetét nem mozog fékezés közben, azt csak a beállításkor lehet (kell) állítani egy imbuszcsavarral.


Ha nem a féknyereg mozgó alkatrészei akkor menj tovább: bowden és bowdenház, nnézd végig, húzogasd meg szekiónként. Teljesen fionoman kell mozognia a bowdennek a házában.


Ha ez sem, akkor a fékkart nézd át, mozgasd át, takarítsd ki alaposan.


Ha ez sem, akkor igyál meg 4-5 sört és holnap kezdd előlröl... :D

2020. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ma még nem jutottam el az olajozásig, de majd ha foglalkozok vele, kipróbálok mindent, köszi mégegyszer!
2020. dec. 11. 19:12
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
nem kell olajozni a fékkábelt! attól nem lesz jobb.... sőt, összeszedi a koszt
2020. dec. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Én minden bowdenre teszek egy kis teflonos kenést. Ha az nincs, akkor olaj, WD-40, bármi.


Viszont ez a fék országútira való, nem montira.

2020. dec. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kitakarítom majd a féknyerget és utána meglátom mire jutok, van teflonos olajom is. Nem biztos, hogy pont ilyen típusú fékem van (gyári), de szinte ugyan így néz ki, ezt elfelejtettem írni.
2020. dec. 12. 12:19
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Bowdenház végeire milyen zárófej van feltéve és hogyan?

A fém végkupak néha akadni tud a bowdennel, főleg, ha berántja a teflon cső végét.


Az is lehet a gond, hogy a bowdenház fémspirálja rosszul van levágva és a spirál vágott vége befelé ferdült, rászorul a bowdenszálra.

2020. dec. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2020. dec. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!