Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Dirt Jump vagy Downhill/Enduro?

Dirt Jump vagy Downhill/Enduro?

Figyelt kérdés

Akarok egy új biciklit venni, ami meghatározná, hogy a jövőben milyen szakágban tevékenykednék. Magyarországon melyik éri meg jobban? Nem vagyok vele tisztában, hogy hol és hány Dirt Jump pálya van itthon, de azt tudom, hogy DH-hoz és Enduro-hoz vannak egész jó pályák (Sopron, Lillafüred, Eplény, János-Hegy és még sok). Szerintetek?

Persze nem zárja ki egymást a kettő, mindkettőt akarom majd űzni előbb utóbb, de most csak egy biciklire van pénzem.


2021. jan. 24. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
körte és alma a dirt az inkább "gyerekesebb"bárhol még a városligeti dombon is tudod űzni downhill/enduró 20-25kgs bringáját meg azért a kifejezett pályára hurcoalászni kell!kicsit komolyabb és több szakértelem kell magához a bringához is
2021. jan. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
20-25 kg az maximum ebike, a modern endurok 14-16 kg körül vannak, a dh biciklik olyan 16-18 kg. körül.
2021. jan. 25. 12:27
 3/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a ha először dirt-öznék, akkor később az ott szerzett ugratási skilleket meg ezeket nem tudnám dh-ban felhasználni?
2021. jan. 25. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom.a dhban sokan használnak spd/patent pedált azt ismered-dirtben azthiszem nemigazán szoktak mert bizonyos dőlészög után állandóan kioldana....
2021. jan. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, bár dirt-ben azért pörögnek meg forognak a levegőben meg ilyenek. Én csak úgy értem, hogy magát azt szoknám meg drit-el, hogy a levegőben vagyok, és így mondjuk DH-nál már nem lenne annyira idegen érzés egy olyan biciklivel, amit nehezebb kezelni.
2021. jan. 25. 12:40
 6/9 anonim ***** válasza:
azért az egy kemény pálya ha uci szinten nézed
2021. jan. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
en enduroznék,sokkal szabadabb.
2021. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

köztes lehetőség:allmountain tekerni is kell benne -aztvégig a hegyeken!

tehát felfele is (egy Használhatóbringa)

2021. jan. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A DH bringa egy viszonylag nehéz bringa dirt-höz képest. Teljesen máshogy viselkedik a levegőben,meg a földön is. Azt tudni fogod,hogy mit kéne csinálni de nem dudod majd végre hajtani.
2021. jan. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!