Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Első Mountain Bike vásárlása?...

Első Mountain Bike vásárlása? Melyik lenne számomra a legmegfelelőbb?

Figyelt kérdés

A közeljövőben tervezem megvásárolni első mtb biciklimet, így laikusként nem igazán tudom mit kell nézni.Körülbelül 163 cm, átlago testsúlyú nő vagyok, ahogy észre vettem ebben az árkategóriában és méretben nincs túl sok opció vagy nem a megfelelő helyen kerestem. A biciklit egyaránt használnám aszfalton, illetve enyhe terepen. Kb 100e a keretem rá, ezért új bicó nem igazán jöhet szóba(dechatlonból nem szeretnék, hiszen hiába új ha szétesik alattam pár év után). Eddig marketplacen nézelődtem, illetve az osztrák willhaben.at oldalán. A kérdésem az lenne, hogy ár-érték arányban melyik lenne a legjobb vétel?

Eddig ezeket találtam:

Specialized Pitch 2018 27,5 260euro

[link]

[link]

[link]

[link]


A második egy Genesis bicikli, ahogy néztem itthon az intersport forgalmazza, de a pontos típusát nem tudom. A leírás szerint alu vázas,shimano altus váltó, tektro hidraulikus fék és suntour xct teleszkópos villával van szerelve. A váz 40 cm és 27,5 zoll a kerék. Ez is 260 euro.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Trek Marlin 5 2016

[link]


Specialized Rockhopper 2018

[link]

Ennek már 43 cm a váza, elméletileg ez már M nek számít, tényleg ennyit jelent az a 1-2 cm a váznál?



2021. febr. 15. 09:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Kint élsz ? Ha igen akkor is meg kell vizsgalni milyen az allapota , hasznaltat de újat is rizikós rendelni teszt nelkül . A használt lutri kopott lehet alap zsirzast sem csináltak rajta . Barmikor beáll egy gond ami több tízezer plusz javítás . A gagyi noname sem hullik szét ha karban tartjàk ,komolyabbak sem . Dechatlon Hervis is arul valódi akcioban jó gepeket . Ezek garisak max a pedált nyerget csereled ha kenyelmetlen ...
2021. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Sajnos én kiprobálni nem tudom, rokon hozná haza tavasszal, ha találok olyat ami megfelel számomra. A megvásárlás előtt át lenne nézve, de a rokonom sem feltétlenül ért hozzá.Nyilván ha repedés, nagyobb sérülés vagy bármilyen gondot észlel, ami a képen nem látszódott, akkor nem kerülne megvásárlásra. Igen ilyen szempontból elég zsákbamacska a használt biciklit vásárolni, hiszen már az első használatnál előjöhet bármilyen hiba, amivel vásárláskor még nem volt semmi gond.
2021. febr. 15. 12:53
 3/21 anonim ***** válasza:

16-17"-os váz lesz a jó. 3x9 sebességes legyen a váltója vagy több hátul. Shimano Tourney és csak pl. MX190 szám-betű kóddal jelölt az alatti kategóriát kerüld el. Altus, Acera még gagyik de nem annyira, Alivio, Deore, SLX, XT, XTR, Saint. Ezek már használhatók a Shimano márkánál. Az XT és XTR, Saint szokott versenyeken fent lenni!

Sram váltásból az X2-3-4 még gagyi, az X5 már használható.

Bovdenes tárcsaféket nem ajánlok. Promax tárcsaféket sem. Tektro Draco, Auriga már jó lesz, ezek hidraulikusak (fekolaj van a vezetékben nem kábel).

Amiket néztél teljesen jók lesznek kezdésre! Teleszkópból RockShox, FOX bármelyik modellje jobb lenne vagy a Suntour XCM és az XCR modell! Az XCT rugós és nagyon nagyot tud visszaütni, nekem majdnem eltörte a kezem egy kátyúba hirtelen belemenve ahogy visszarúgott az összenyomott rugó!

2021. febr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

nem vagyok Speci párti de a rokkhopper venném a trek nagyobb méretű mint a genesis erre figyelj:gáz lez a nyeregcsővel ha makszra kihúzod....(sztem az alacsony súlypontú vázak jók-lásd futballban puskás Öcsi vagy Csikar;))-de ez már a véglet mit keresgélsz...

nem gáz ha 27.5 csak válassz abból magad méretnek valót

2021. febr. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Ezért kockázatos dolog a távbeszerzés .A laikus ranéz raül viszi , de a hiba kmek utan jön ki . Barki hazudhatja azt hogy meg lett kimélve de széthajtotta. Bringákon bármi lehet baj ,teló hiba , vázdeformáció , hajtasrendszer kerekagyak kikopása .Gumik , huzalozás , lanc sem olcsó . Ezek potlása extra penz . Itthon van elég használt , de inkább újat vegyél . Huzalos tárcsásokkal sincs gond , igenytelenek évekig birja pofa es esőben sárban is fékez míg a vfék gyatra és koptatja a kereket .
2021. febr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
ja baszki 2088ban végig versenyeztem xcmben 2 évet 40ezer edzéskilóméter outi/mtb is patkófék ami outi vfék=abroncsfék mindkettő semmi baj fasazság ez a maszlag h szar a v-fék a worldtourba is azt használják több cspat is mégezyszer abroncsféket és a dolomitokban 70-80.90nnel száguldoznak kanyarok megállás kigyorsulás-tehát kell a fék és mégis Jó-most akkot hogy is vvan?!?
2021. febr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

akkor látod h kisebb az ereje ha tárcsás montiról váltassz visszaez kábé olxan h automata autóból visszaülnél kuplungosba...

szerintem

2021. febr. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Baromságokat írsz ,hogy jön ide a verseny ?! Még datumot sem bírod begépelni . Ostoba gyerek tekerj esőben sárban havazasban pár km-t , fékezz lejtőn . Fog az visitani és túlcsúszni . A felnid koptatja barmilyen a pofa . Seholsincs a tárcsáshoz a vfék .
2021. febr. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen ember csak gondol bele 2008-10 környékén még fotak ilyen xtc giantok és trekkek stb csúcs kona gépek-azok gejzír hatásúak voltak verseny közben még a v-féket is alig kellett húzni aki jó komolyan mondom olyan teknika visszaemlékezve h alig kelett húzni.AVID SD ULTIMATE ha még emlékeztek rá...
2021. febr. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
? Sehogy nem illik ide a témád, polgári felhasználásra kell . Az meg mi volt régen elmúlt vagy legenda .
2021. febr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!