Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha elöl középre váltok, hátul...

Ha elöl középre váltok, hátul összevissza vált a biciklim. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Nagyon kopott volt a láncom, ezért lecseréltem a hátsó fogaskerekekkel együtt (3X8-as rendszer). Ha elöl 1-esben vagy 3-asban vagyok nagyon szépen vált hátul, viszont kettesben ide-oda ugrál a lánc. Mi lehet a probléma? A hátsó váltó gondolom jól van beállítva, mert akkor nem lenne jó a másik 2 esetben sem. Talán kopott a középső kerék? Köszi a segítséget.

2021. febr. 18. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
csere csere de inkább a szettett a megbízhatóbb 3x9-re komplett bringa 100környékén kezdődik értelmes használt-szett xcsere hajtásrendszerről beszélünk 40-50ezer alaphangon....
2021. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

valszeg már megnyúlt a láncod... VAgy kikopott a fogaskoszorú. Vagy mindkettő.


Vidd el szervizbe.

2021. febr. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A középtányéron ugrál vagy hátul ugrál, amikor középtányéron vagy?

Mennyire lehetnek kopottak a tányérjaid?

2021. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg elöl a középső lánckereket használod legtöbbet, az is elkopott, és átugrik a lánc a fogakon. Cserélned kell ezt a lánckereket is!
2021. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem volt egyértelmű, a lánc a hátsó kerekeken ugrál, nem az elsőn. A lánc és a hátsó fogaskerekek újak. Az elől már elég régóta fent vannak.
2021. febr. 18. 18:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy hátul ugrál? Arra az első váltónak szinte semmi hatása nincs. Minden fokozatban csinálja? Terheléstől független?
2021. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha regota hajtod es cserelsz vmit akkor mindent kell altalaban. Szerintem csereld az elsot is mert ha sokaig hajtod igy es utana csereled akkor lehet h megint nem lesz jo vmi. Nekem is volt mar ilyen gondom es csak akkor lett jo mikor mindent csereltem.
2021. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5!


Az "elég régóta" nem információ.

Mennyi km van benne? Milyen gyakran (km) tisztítottad, kented a láncot?

Melyik tányéron kb. mennyit mentél?


Ha semmi más nem változott, csak amit írtál, akkor valószínűleg a középtányéól akar lemászni a lánc vagy olyan áttételben használod, ahol nem egészséges.

2021. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt a problémám. Ki kellett szedni a váltóból a kábelekt,meg kellett olajozni és visszadugni. Valószínű az a baj hogy ki van jőve a kábel és így nem érzékel jól.
2021. febr. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ha mégegyszer leírja valaki, hogy fogaskerék, felrúgom!!

LÁNCKERÉK!


sokminden probléma lehet. Váltókat, bowdeneket, váltókarokat, láncot, lánckerekeket alaposan meg kell takarítani. Aztán összeszerelés után beállítani. Ha így is hiba van, akkor lehet nekiállni a hibakeresésnek. Ez nem egy olyan egyszerű mint egy villanykörtét kicserélni.

2021. febr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!