Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Markolatot próbálok nézni a...

Markolatot próbálok nézni a több, mint 10 éves Merida kerékpáromhoz (Matts 40 V), mert már kezd lecsúszni a kormányról és mindig vissza kell nyomogatni. Hol tudom megnézni, hogy milyen markolat illik hozzá?

Figyelt kérdés
Általában egy adott gyártón belül a markolatok (a lyuk átmérője és a markolatok hossza) mindig azonos paraméretűek, vagy azon belül is lehetnek eltérések? Próbáltam a neten erre rákeresni, (A Bringám egy Merida Matts 40 V), de nem igazán kaptam hozzá találatot. (Mármint megtaláltam a bringát, és markolatokat is találtam ezer számra, de nem tudom, hogy melyik kompatibilis az én kormányszárammal).

2021. febr. 26. 11:46
1 2
 1/13 TR75 ***** válasza:

A kormány átmérője szabványméret, a markolat is az.

Inkább a markolat hossza a lényeges, hogy a fékkarok mellett ne lógjon túl a kormány végénél.

Meg persze kényelmes legyen.

2021. febr. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ragaszd vissza.
2021. febr. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szedd le, és vidd magaddal egy bicajboltba összehaosnlításul.
2021. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ennél pl. leírják, hogy 135 mm hosszú - ezt össze tudod hasonlítani a jelenlegivel.


[link]

2021. febr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A kormány átmérője szabvány, tehát nagyot nem hibázhatsz.

Legfeljebb odőbb kell raki pár mm-rel a váltó- és fékkart.

A felrakás a legnagyobb szívás. Legegyszerűbb, ha betekersz egy boltba, megtapizod a kínálatot és választasz egyet. Egy kis plusz pénzért fel is rakják. Megéri, mert gyakran nagyon nehéz feltenni az újat.

2021. febr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bilincsest kell venni, és akkor felrakni is pofon egyszerű, és stabilabb is. Ahogy írták, a kormány vastagsága szabvány. A markolat hosszához lehet igazítani a váltó és fékkarokat.
2021. febr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

tolj alá pillanatragasztót

vagy körömfetéket(de az lehet pont lejövetelkor kell..)

2021. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

ezt vedd!

[link]


Én is ilyent vettem a meridáimra.

marha kényelmes átlag kezemhez pont jó a vastagsága, a csuklótámasz is jó merev, nem konyul le ha rátehénkedek .


Mivel mindkét oldalon bilincses, sosem fog elforogni és ha kilazítod a csavarokat könnyű feltenni éa levenni (nem fog rárohadni a kormánycsőre) és könnyű beállítani!

2021. febr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

utolsó tényleg jó-

bár ha könnyűt akarsz tekerj rá Bandázst outit....

2021. febr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"tolj alá pillanatragasztót"

a fejedbe kellene pillanatragasztó, hogy azt a két agysejtet összetarcsa... :D

ha szerelni kell a váltó/fék karokat akkor mit csinálsz?

2021. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!