Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » XC versenybicikli alkalmas...

XC versenybicikli alkalmas edzéshez/fogyáshoz/túrázáshoz?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, kb. másfél hónapja váltottam életmódot. A biciklizést már 2 és fél éve űzöm, de eddig csak így hébe-hóba, ezt az is mutatja, hogy ez alatt a két és fél év alatt nagyjából 3000 km-t tekertem összesen.


Viszont az életmódváltásom miatt elkezdtem aktívabban tekerni, igyekszem minden második nap kb. másfél-két órát tekerni terepen, az itteni kb. 15 km hosszú gáton amin egy kavicsos út van.


Viszont most egy össztelós 27,5-ös montim van, vastag gumikkal, nehéz vázzal, még kulacstartót sem tudok rá tenni, ez is befolyásolja az edzéseim hosszát, mert a vége felé már szenvedősebb vele.


Arra gondoltam, vennék egy komolyabb kategóriájú 29-es merev XC biciklit. Ugyan arra használnám, mint a mostanit, csak valószínűleg hosszabb távokon. Illetve lehet túráznék vele aszfaltos bicikli úton is, bár ahhoz lehet gumit cserélnék.


Összegezve a kérdés: XC monti alkalmas edzéshez, fogyáshoz, túrázáshoz? Csak mert egy külföldi biciklis discord csoportban erre a célra szinte mindenki az országúti biciklit ajánlotta, de erre felé nagyon rosszak az utak + amúgy is utálok forgalomban tekerni.


2021. febr. 28. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden alkalmas rá, én pl. egy decathlonos túramontival edzek országúton évi 10 000+ km-t. A pedált ugyanúgy tekered rajta, ugyanúgy tudsz adott intenzitással menni, csak az ezzel elért sebesség lesz más. De az edzésen nem számít.
2021. febr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Állístd be inkább minimalisra a hátsó telót vagy zárd le , a gumikat érdemes slick semi slickre vagy 1,75 vagy 1,5 re cserelni . Mitas CST bőven jók .
2021. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen megfelel ilyen célra is. Gravelt szokták még mondani, de ha rázós terepen is mész, jobb lehet az XC a teleszkóp és a vastagabb gumi miatt. Aszfaltra nem ideális, de teljesen használható. Egy széles gravel gumival még haladós is lehet. Viszont ha aszfaltra is kell, akkor lehet, hogy nem 1x váltás rendszerűt vennék. Ha mégis, akkor legalább 38-as lánckerék jó lenne rá.
2021. febr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért jobb aszfalton az outi, mert gyosabb vagy vele, messzebb jutsz el, tehát érdekesebb, nagyobb élvezet. De jó lesz neked az XC monti.
2021. febr. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. Vagyok. Annyit javítanék, hogy 29-esre 34-es tányér is elég lehet már egy normális tempóhoz aszfalton.
2021. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!