Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen appok vannak, amik a...

Milyen appok vannak, amik a GPX útvonalakat magyarul navigálja szépen?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz a magyar alatt? Biciklin a beszédet úgyse hallod, a kiírás nyelve meg állítható. OsmAnd-ot próbáld ki.
2021. márc. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs olyan ami a gpx-et lenavigálja.

amit az app maga tervez csak azokat tudja navigálni.


bikemap, osmandmaps, gurumaps, cartograph pro, geoládák app

ezeket próbáld ki! mindegyikbe lehet tölteni gpx-et meg egyéb formátumban nyomvonalakat.

2021. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bluetooth fülhallgatóval hallani bicajozás közben. Igen a bikemap-ot majd kipróbálom, az meg van, jónak tűnik, de élesben is remélem jó lesz. Aztán akkor sorban a többit, köszi. Akárhol meg lehet tervezni előre amúgy a GPX útvonalat, aztán beimportálni az adott appba, és aztán a navigáció indításnál ugye fel is olvassa, hogy mikor merre kell kanyarodni meg hasonlók. Köszi.
2021. márc. 6. 10:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Fél éve pont ott tartottam ahol te :D


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilt..


Végig mentem az összes appon, OsmAnd volt a legjobb de elengedtem. Telefonos biciklis navigáció csak forgalmas/lakott területen működik.


Ha eldobja a GPS jelet nem szól hanem az útvonalat egy 15km/s sebességgel navigálja tovább. Ha gyorsabb/lassabb vagy elvisz a semmibe és fordulhatsz vissza. Ez a legfrusztrálóbb, erdőben és mezőn nem működik.


A másik a füles. Samsung Galaxy Buds-al használtam, veszett ügy. A rázkódás miatt passzosan kell a füledbe rakni ekkor viszont minden zajt tompít, nem tudod mikor, mi jön honnan, folyamatosan forog majd a fejed. Van rajta ambient sound (környezeti zajokat a mikrofon felveszi és beadja) ami a menetszél miatt használhatatlan. Ezt egy Aftershockz fülessel megkerülheted de szerintem 40 ezer sok érte.


Épp most készülök egy rendes bringás navigációt venni mert minden lehetőséget kimerítettem és egyik sem jött be.

2021. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, earbuds kialakítású fülest vegyél. Mint az Apple Airpods. JBL-nek is van többféle, olcsóbb is. Azzal hallod a külső zajokat.
2021. márc. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem nem esik ki a fülemből soha, cserélhetőek a fejek ami fülbe bedugós gumis, de van ami teljesen műanyagos, 1 méretű és az sem esik ki. De valóban zavaró "vezetés" közben. Szerintem elhagyom a fülhallgatókat meg a GPS-t is.


Majd az a legjobb, ha néha ránézek inkább külön aztán annyi, mert az életben nem lesz tű pontos meg a sok-sok beállítás előtte, közbe figyelgetni, ez több macera, nem éri meg. Előtte kicsit memorizálni fejben az utat aztán annyi, a segítség meg ott van telóban, ha kellene. Esetleg GPS tartó érdemes bicajra és rátenni védő tokban.

2021. márc. 8. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

nem értettem soha a kerékpáros navigációt.... ha a kormányra rakod a telefont akkor úgyis látod a nyomvonalat (én nem raknám a kormányra a telefon...)

ha meg a zsebedben van akkor néha ránézel.

Ha meg tudtál tervezni egy útvonalat gépen akkor azt úgyis átnézted párszor, a telefonon meg megnézed 2-3-4 kereszteződésre előre.

Nem kamionnal megyünk, hogy ne lehessen visszafordulni ha rossz útra fordultál be.

2021. márc. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!