Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért ugrik a lánc váltás közben?

Miért ugrik a lánc váltás közben?

Figyelt kérdés

Most hoztam el a szerelőtől a bicómat, többek között a váltóm miatt, mivel a lánc ugrik amikor váltok. )nehezen vált aztán hirtelen ugrik, ha éppen állva tekerem akkor így leesek, hangos) szóval a csávó szerint a bowden ment tele

dzsuvával és ezt ki is szedte. De ugyanúgy ugrál a lánc rajta, szóval más lehet a probléma. Valakinek valami ötlete?

(3 éves monti, ~130E Ft-os kategória)


2021. márc. 6. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lánc mikor volt cserélve? Tiszta? Okozhatja az is, ha kopott a lánc, lánctányér vagy racsni/kazetta.
2021. márc. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A lánc elég tisztának tűnik, cserélve nem volt még. Ha cserés, azt hogy nem vette észre a szerelő, már ha nem akar átbaszni? Annyit mondott ezzel kapcsolatban hogy használjak mas fahta olajat/sparyt mert ez nem párolog és szedi a koszt. Azóta persze nem került rá semmi.

Lehetséges egyébként, hogy láncot kell cserélni? ( Igazából ebben a 3 évben elég intenzíven használtam a bicót)

2021. márc. 6. 13:19
 3/13 TR75 ***** válasza:
3 éves és intenzív használat... Ugyan képet nem láttunk, de nekem is az a tippem, hogy lánc- vagy/és racsni- vagy/és első lánckerék csere.
2021. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akkor ahogy a 13:42 válaszoló írta, nekem is ez a tippem.


Nekem 1 évet bír ki rendszeres használat mellett egy lánc,utána automatikusan cserélem,nem várom meg,hogy ugorjon (bár igaz,nem tudom, hogy neked mi az intenzív használat,de 3 év alatt egy átlag felhasználás mellett is elkopik).

2021. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Valószínű az előttem szólóknak van igaza jobb esetben lánc de én inkább a racsnira gondolok ,meg a hátsó váltó ha nem feszít elégé vissza akkor is ugrál.
2021. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És ránézésre el tudom dönteni egy láncróp, hogy egészséges-e?
2021. márc. 6. 14:08
 7/13 anonim válasza:
lehet oltári baromságot mondok , én úgy szoktam leveszem benzinbe kiáztatom és megnézem ha a szemek összeillesztésénél a láncszem nem szorosan záródik a következő szemhez akkor cserélem , hogy is fogalmazzak oldalra nem nyílik szét nem lötyög.A racsni könnyebb nem szabad hegyes legyen a fogaskerék fog, hanem a lánc szem belsejét ki kell töltse természetesen nem teljesen.
2021. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mennyi az az intenzív használat?

Hány km lehet a láncban?

Milyen gyakran tisztítottad és kented? (km-ben add a választ!)


Amúgy lehet kb. 6-7 oka rossz váltásnak.

2021. márc. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha ledobja a láncot akkor ott alapbeállítás gond lehet a váltónál ha megugrik ,szalajt akkor racsni
2021. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Új lánc racsni kell , 3 év hajtás az komoly km . Nyúlásmérővel tudod meg a konkrétot .
2021. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!