Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Dupla falú felnim van és...

Dupla falú felnim van és v-fékem, de bármit csinálok, nyikorog. Hogyan lehet ezt megoldani?

Figyelt kérdés

2021. márc. 22. 10:49
 1/9 TR75 ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy a fékpofa hogy áll a felnihez képest. Az ideális valami olyasmi lenne, hogy a fékpofa elülső vége nagyon kicsit álljon közelebb a felnihez (nagyon kicsit = fél-egy milliméter).

Lehet az is, hogy a fékpofa anyaga nem valami jó.

2021. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Vidd szervizbe! Beállitják.
2021. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nyikorog ? Amikor felemeled és megpörgeteg a kereket vagy fékezeskor ? Nem mindegy .
2021. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Allitsd be a feket meg tisztitsd meg a felnit es a fekpofat. Ha ugyse jo vegyel masik fekpofat.
2021. márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Beállítottam már többször is a fékpofát, takarítottam azt is és a felnit is.


Fékezéskor nyikorog, ha súly van rajta. Ha megpörgetem a kereket és behúzom a féket, akkor megállítja egyből, olyankor nem nyikorog.


Veszek új fékpofákat, hátha az megoldja, csak gondoltam előtte érdeklődök egyet.


Emiatt pedig nem szerettem volna szerelőhöz vinni. Lehet garasoskodónak tűnik, dr ha valamit esetleg meg tudok csinálni, az inkább megcsinálom.


Köszönöm a válaszokat!

2021. márc. 22. 14:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak pofák, ami nyikorogni akarnak, így élik meg a fékpofa létüket :) Az 1-ben említett beállítást érdemes végigvinni, alaposan lemosni a felnit (ha más nincs, akár szappanos kefével is ha, a szappanos tisztítást rendesen le lehet csapatni) Ha más nincs, cserével kezelhető a helyzet. Minap vettem v-fékes Xlc pofát, egész jól működik.
2021. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel takarítottad a felnit? Féktisztítóval, vagy szappannal? Nem mindegy.
2021. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Közben rájöttem, hogy Kls-t akartam írni :)
2021. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha sehogy se lehet nyikorgásmentesen beállítani, akkor valószínűleg, már úgy kopott be a fékpofa, hogy nem fekszik fel egész felületén a felnire, így addig nyikorogni fog amíg jól beállítva be nem kopik. De ilyenkor már nehezebb pontosan beállítani. Az is lehet, hogy az anyaga olyan, hogy nyikorog. Lehet érdemes venni új fékpofákat, jól beállítani és talán nem nyikorog tovább.
2021. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!