Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tegnapi napon történt velem...

Tegnapi napon történt velem egy olyan eset,amikor is kerékpározás közben a szemben lévő sávból egy autó elhaladt mellettem és nem éppen kedves szavakkal illetett meg és dudált.Többi lent. ?

Figyelt kérdés

Fontos tisztázni azt,hogy egy az útszakasz tavaly lett teljesen felújítva,illetve az is igaz,hogy az úttal párhuzamosan van kerékpárút,melynek az állapotáról inkább nem beszélnék.Tisztában vagyok a KRESZ szabályaival,tehát nekem a kerékpárúton kellene haladnom,és még az sem ruház fel a szabály megszegésére,hogy egy "középhaladó" országutis vagyok,aki 35+ km/h-val közlekedik.Azt még megértem,ha valaki,aki mögöttem jön az dudál le,de az,hogy a szemben lévő sávban közlekedőt ez miért zavarja azt nem tudom. Már rengeteg ilyen eset megtörtént velem,de az ilyen emberek egyszerűen megőrítenek.

Mellesleg se előttem se mögöttem nem közlekedett egyetlen autó sem,és én még mindig úgy vagyok,ha némelyik autósnak akkora problémája van az országúti biciklisekkel mint egy kombájnnal,akitől nem tudnak előzni.

Melyik a rosszabb?



2021. márc. 29. 19:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

"Melyik a rosszabb?" Mik közül?:D Melyik a másik lehetőség?

Itt a környéken is van egy olyan hely, hogy egy népszerű edzőkörön random elkezdődik az út egyik oldalán egy szar minőségű "bicikliút".

1-2 száz méter múlva meg kéne állni, megnyomni a lámpa gombját, és várni, amíg zöld lesz, és az autóknak piros, hogy átkelhessek a túloldalra, ahol kb. háromszáz méter múlva végetér az egész.

Ugyanezt másik irányból fordítva.

Ezzel elvesztek kb. fél percet, az autóforgalmat pedig megállítom a lámpánál és a túloldali bicikliútra áttérésnél az út kezdeténél, tehát ez mindenkinek rossz.

Na, pl. itt nem használom a bicikliutat. Sajnos ma Mo.-n ott tartunk, hogy a bringások gyakorlatilag rosszat tesznek a bicikliutak építésével...

2021. márc. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 TR75 ***** válasza:
18%
Hát, ha van bringaút, de te az autóúton bicajozol, akkor ne csodálkozz.
2021. márc. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A Balaton körül egy fokkal jobb ugyan, de igazából a kerékpárutak megépülése miatt nem lehet ott értelmes tókört menni. Arról nem is beszélve, hogy ezek a "bicikliutak" gyakran veszélyesebbek, mint a sima utak, na meg nem is lehet őket szabályosan használni outival, de ez részletkérdés.
2021. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A Cenz Ura ***** válasza:
68%
Magyarországon gyűlöletpolitika zajlik, igen! Ha tetszik ha nem a politika tehet róla mert a Fidesz egyik "ellensége" Sorors és Brüsszel mellett a kerékpáros... ennek több oka van, részben Karácsony Gergely kerékpáros szenvedélye.
2021. márc. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 QvanyadatMDRTR ***** válasza:
3%

Szia! Őszinte leszek, de örülnék ha nem pontoznának le ezért.


Én is megtenném. Mivel lehet hogy ő gyakran jár arra oda-vissza. Nekem is van ilyen útszakaszom, és igen is, ha a bringások elvárnak ezt-azt, akkor ők is tartsák be a szabályokat. nekem elegem van abból hogy megállok a pirosnál és a miattuk leszűkített sávjainkban torlódunk fel, miközben ők átmennek a piroson. Legszívesebben széttépném az ilyeneket. És igen, integetek, odaszólok szemből is annak, aki nem tartja be a dolgokat, mert ha már én is szívok miatta, legalább tartsa be ő is, valamint megelőzés szepontjából, hogy mikor visszafelé megyek egyzser én, akkor ne az legyen hogy belekényelmesedtetek és minden bringás ott nyomotja, szegi a szabályt.


Ezért fájhatott neki is, vagy csak szimplán szeret beszólni mert látta hogy ott az utad. Az a helyzet, hogy bármelyik is történt, nem tette jogtalanul, tehát ne pityeregj.


24/F (szintén szeretek bringázni, csak nem vagyok ilyen arrrrrrrrrrghhhhhh mint azok a bigottak akik miatt kocsival megy a szívás)

2021. márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem önsajnálat miatt írtam ezt,mellesleg ez vidéken volt nem Budapesten vagy más nagyvárosban.Egy körülbelül 3000 fős városról beszélék az ország határán.
2021. márc. 29. 20:20
 7/21 anonim ***** válasza:

@1 vagyok.

Rámdudáltak már párszor ott, de ha nem tudják felfogni, hogy ha lemennék a bicikliútra, az NEKIK lenne rossz, sokkal rosszabb, mintha másfél méterre ki kéne kerülni engem, akkor dudáljanak csak nyugodtan, annyi ésszel. Más esetekben persze igyekszem betartani a szabályokat, de ha nincs semmi értelmük, akkor jó, hogy áthágom őket.

Másik jó példa erre az, amikor egy random úton egyszer csak kint a tábla, hogy nem lehet továbbmenni biciklivel... Semmi nem változott az úton, és háromszáz méter múlva már szabályosan lehet rajta menni... Pofám leszakad, hogy ilyenek előfordulhatnak. De aki egy ilyen szituációban rámdudál, azt az eleve felturbózott adrenalinszintemmel legszívesebben szétszedném.

Igazából jelen formájukban a bicikliutak (és a gyalog- és kerékpárút nevű borzalmak) rosszat tesznek a kerékpárosoknak. Eleve nem lehetne őket szabályosan használni országútival, hiszen 30 km/h a sebességkorlát...

2021. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Itt felénk van egy 500 méteres szakasz, ahol a kerékpárút HÁROMSZOR megy át egyik oldalról a másikra, ahol amúgy a járdán, villanyoszlopok, félig járdán parkoló kocsik, gyalogosok közt kellene menni.

Itt én is maradok az úttesten, nagy forgalom sincs amúgy, pedig én soha még csak a piroson sem mentem át biciklivel és kocsival sem.

Szerintem az a legnagyobb baj, hogy mindenki körbeutál mindenkit: autós a biciklist és a gyalogost, biciklis a gyalogost és az autóst stb., az elektromos rollereseket meg aztán végképp mindenki :)

Az lenne jó, ha ez a körbeutálkozás megszűnne, de sajnos nem ebbe az irányba halad a világ.

2021. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

2: a kerékpárút NEM az országútisok számára van! eleve ott nem is lehet olyan sebességgel menni, ami az outisoknak alap....


A nevében is benne van, hogy országúti...

2021. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudjatok, nem olvastam el a leírást és a választoka sem, mert hosszúak.

Én rendszeresen kerékpározom kicsiny falum és a közeli Város között, ahol van 3 km olyan szakasz ahol nincs keérkpár út. (25 éve könyörgünk a pórágmestörnek, de még addig sem jutottunk el, hogy egyáltalán válaszoljon a megkeresésre..... Sok bicajos jár erre és nem túl széles az út, naponta van balesetveszéles szituászió!)

Én is mindennap belefutok valami veszélyesebb eseménybe, de kb 10-ből 8 autós centizéssel húz el mellettem. Kaptam már ablakmosót, kólásdobozt, durvaanyázást.

A kamionosokra figyelek, őket egítem, 90%-uk visszajelez, megköszön. A személyautórokat nevelem: nem az út szélén megyek, jóval beljebb ezzel kényszerítve őket, hogy ne akarjank elmenni sávon belül 90-100-al.

Ha hallom/látom, hogy mégis elmegy, akkor van 80-100 centim jobbra húzódni.

Ha kajabál, akkor visszakapja. Ha mutagot, akkor visszakapja. Ha gyökér és támhúzza akkor alpári módon kldöm el a durva anyukájába. Most, hogy jön a nyitott ablakos szezon ez talán célba is ér. Ha szembő előt a gyökér akkor mutogatok.

Tudom nem kéne, de 30 év alatt meguntam a majom autósokat. Nem bírom, hogy minden másodpercben 360 fokban figyelnem kell centi pontosan és félnem kell, hogy mikor ver telibe egy idióta barom.

Nem tudok mit csinálni, nem tudok máshol menni. Az említett úttól 10 és 30 km-el arrébb van csak kerülőút. Azt azért senki ne várja el, hogy kerékpárral napo +30-60 km-es kerülőt tegyek azért, hogy az autósoknak legyen helyük előzgetni egymást.


3 km kerékpárutat kellene megépíteni - hely is lenne rá, nem kellene fasorokat kivágni és magánterületeket kisajátítani...

2021. márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!