Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Abban kérném a segítséget,...

Abban kérném a segítséget, pontosan milyen ruházatot válasszak bicajozáshoz?

Figyelt kérdés
Hobbi szinten tekerek országútival. Eddigi években csak 10 fok feletti hőmérsékletben mentem, de idén úgy alakult, hogy 0-10 fokban is útra keltem párszor és hát éreztem a megfelelő ruha hiányát. Mire, és milyen vastagságú ruhára lenne szükségem? Gondoltam aláöltöző, esetleg kamásli? Sima sportcipőben tekerek, nem bicajos cipő, ha ez számít.

2021. márc. 12. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen aláöltöző!én a síelőset használom télen 😎
2021. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

10 embertől 10 féle választ fogsz kapni.


Az én receptem:

11 foktól hosszú kesztyű veszek. Olyat, amelyik meggátolja, hogy a hosszú mez (vékony polár) alá befújjon a szél. Alatta rövid mez + aláöltöző. Utóbbi vagy hosszú vagy rövid + vékony karmelegítő. Kendő a bukósisak alá.

Hosszú bringás nadrág vagy rövid + lábmelegítő.

7 foktól kamásli és hosszú bringás nadrág alá még veszek egy vékonyabb lábmelegítő. Egy vastagabb kendőt veszek a sisak alá. Vastagabb, szélállóbb polár veszek.


De a legfontosabb: 10 fok alatt felhetsz bármit, ha csak cammogsz, le fognak fagyni az ujjaid.

2021. márc. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3-8 fok:

Aláöltöző gatya, egy vastagabb, kantáros biciklisnadrág rá, ami a derekamat is rendesen védi.

Kb. 3 fok alatt már 2 aláöltözőt veszek fel.

Felülre: 11-12 fok alatt kesztyű, 6 alatt vastagabb kesztyű.

Aláöltözők és hosszú mez. Hőmérséklettől függően több-kevesebb. Na meg persze sportsál. Most 14 fokban már rövid alsóban mentem ki, és egy rövidre felvett hosszú, picit vastagabb mezben. Ebben a szélben azért még kevés volt ez, kellett volna a nyakmelegítő és egy aláöltöző/térdmelegítő.

Ha érzed, hogy a lábujjaid elfagynak, vegyél még fel zoknit és/vagy tegyél kamáslit a cipőre. Kb. 2 fok alatt és fagyban kerékpáros fejmaszk.

2021. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jöhet még, minél többen írtok, annál jobb.
2021. márc. 13. 05:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem a kerékpáros ruházat nem vált be hidegben. Túl vékony és nem ad szigetelő légréteget! Jéggé fagynak a lábaim a téli bringás nadrágban még cicanacival is, ráadásul csak otthon érzem meg mikor pofára esek a fájdalomtól, ahogy beleüt a meleg. Kimentem 1 fokban 3 órára és kellett majdnem 1 óra zuhany, hogy visszamelegítsem ömlő könnyel, miután térdre estem a fájdalomtól.

Cicanaci de abból is a bundázott szöszös, rá egy bundás szövetnadrág. Mindenképp olyan, ami sűrű szövésű és lazább.

Felülre van bringás kabátom. Állítólag téli, de egy szélálló anyag és belül szösz. Nincs 2mm vastag az egész, nem tudom milyen idióta tesztel és szállít ide afrikai télre való ruhát!!! Megint mi van? Nincs szigetelés. Vettem téli futófelsőt az puha és meleg, jó aláöltözetnek, arra szoktam felvenni a műszőrme béléses pulcsim vagy a kamu birkagyapjút és rá a kabátot. 0 fok alatt pedig még egy pulcsit is. Az alsó műszálas sz.r elvezeti a nedvet, a többi szigetel..

Símaszk vagy csősál és szélálló bélelt kesztyű az meg alap 5 fok alatt. Nem tudom mit várnak sokan a cuki kötöttől, tele van lyukkal, persze hogy lefagy a kezünk benne!

2021. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát vagy a Snowboard nadrág! Ha elosztod a számot 2vel, pont megkapod azt az időt, amiben még felvehető valóban.. Bringás cuccom nem is nagyon van téli. Semmit nem érnek, szétfagy alatta a bőr, az izmok és az erek is. Pár alkalom és lehet sírni a reumás nénikkel, hogy nem tudom mitől fáj a térdem..
2021. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

@5, 6

Esetleg arra nem gondoltál, hogy nem a téli bringás öltözködéssel, hanem a te hőháztartásoddal van a gond?:)

2021. márc. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normál ruhában és olyanban, amit valóban hidegre terveztek nem fázok, mert az centikkel vastagabb, nem véletlenül.. 1 mm vastag akármiben más is meg fog fagyni.. a világ minden marhasága rá van írva, hogy elhidd, hogy az -15 fokig jó.. síelni pl. miért 10 centi vastag tollkabátban és valódi állatszőrt imitáló cuccban járnak??? :D plusz aláöltözet..
2021. márc. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8!


Mert síelés közben jóval kevesebb izommunkát végzel, mint bringázás közben. Persze, ha lépésben haladsz, akkor valójában nem bringázol, hanem sétálsz.

A sífutók sem szoktak vastagon felöltözni, mert majdnem mindig izmuk dolgozik.

Egy téli bringás ruha akkor jó, ha elindulásnál még fázol egy kicsit. Különben beleizzadsz és a saját izzadságodban fogsz megfagyni. Úgy lesz meleged, hogy közben fázol.

2021. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!