Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus tárcsaféknél ha a...

Hidraulikus tárcsaféknél ha a hátsó fék teljesen behúzható akkor levegős a rendszer? Első féket max félig tudom húzni.

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az.
2021. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:

Jó eséllyel.

Esetleg ha totál keresztben áll a féknyerged a tárcsához képest, az is tud ilyen gumis érzést produkálni. Meg az elöregedett és rugalmassá vált fékcsövek is.

2021. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mit csináltál a bringával, amitől ez előjött?
2021. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Esélyes, hogy pár hete be lett húzva a fék mikor a kerék nem volt a helyén.
2021. ápr. 8. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem folyt ki olaj, akkor vissza kell tolni a fékpofákkal a hengereket és pumpáni a fékkaron.
2021. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

rommá koptak már a fékbetétek szerintem.

A fékkar felkeményedik? Ha levegőr akkor rugózik, nem keményedik meg egy bizonyos ponton

2021. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, az lesz. Nekem is ez volt a gondom, amikor a hátsó gumit cseréltem, kerék ki volt véve és akkor még nem tudtam, hogy nem jó nyereggel lefelé szerelni a hidraulikus fékes bicajt. Azóta a hátsó fékkart szinte kormányig lehet behúzni.

Lehet levegőtleníteni a fékkar pumpálásával, de ahhoz le ki kell csavarni a fékkaron az olajbigyó csavarját, rárakni a légtelenítő szett tölcsérjét, bele egy kis olajat és úgy pumpálni amíg légbuborékokat látsz előjönni a fékcsőből.

Gondolom nincs légtelenítő szetted meg olajad, szóval talán egyszerűbb elvinni szervizbe.

2021. ápr. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!