Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a kerékpáromat függőlegesbe...

V8asbéka kérdése:

Ha a kerékpáromat függőlegesbe állítom, és azt tapasztalom hogy az első (hidraulikus tárcsa) fék fékkarja elkezd puhulni, akkor a jelentheti azt, hogy levegős a rendszer elől?

Figyelt kérdés
Olvastam pár fórumot, de nem tiszta a kép, mivel akárhogy forgatom a kerékpárt, a hátsó fékkel nem tapasztalok ilyet.

2017. jún. 15. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:

A hátsónál azért nem tapasztalod ezt, mert az nem levegős.

Az első viszont igen, az. A levegő ilyenkor nem a túlfolyótartályban gyűlik össze (ahol normál esetben lenne), hanem bejut a dugattyúhoz, illetve a fékvezetékbe.

2017. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, akkor felkeresem a szervizt!
2017. jún. 15. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell szervizelni.

Ha visszaállítod két kerékre a bringát, és pumpálod a féket, úgy a levegőt vissza tudod juttatni a kiegyenlítő tartályba, és ismét rendesen fog működni.

Persze hosszú távon érdemes légteleníteni.

2017. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A probléma többször is előjött már menet közben is, ha picit meredekebben megyek felfele. Őszintén, zavaró jelenség, hogy nem lehet állandó fékerőre számítani.
2017. jún. 16. 01:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerviz, vagy ha nem vagy műszaki analfabéta, magad is meg tudod csinálni, miután beszerzed a szükséges eszközöket (hosszú távon megéri, mert egy légtelenítést 2-3000Ft-ért csinálnak meg, ennyiért pedig megveszed a szükséges olajat, fecskendőket, csöveket).
2017. jún. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most hogy mondod, inkább utánanézek egy ilyen szettnek, mert videót néztem róla, anno a szervizben, mikor 1 hónapos volt a bicaj, említettem én ezt, de azt mondták, hogy az a melegedés miatt (?) lehet.

Váltót magamnak állítottam be elöl-hátul, talán ez se lesz egy megeröltető feladat.

2017. jún. 16. 21:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon felmelegszik a fék (hosszú, erős fékezés, pihentetés nélkül), akkor történhet olyan, hogy felforr az olaj.

Elsőre elég pepecselős a légtelenítés, a Sram fékek pedig rohadt nyögvenyelősek, sokkal többet kell velük szenvedni, mint a Shimanoval (nekem utóbbi van).

Ha alap szerszámaid már vannak (imbuszkulcs pl), akkor a légtelenítéshez szükséges dolgok kijönnek 2-4k Ft-ból. Olajat veszel 1-2dl-t, az nagyon sok teljes olajcserére elég lesz, gyakorlatilag egy szervizes légtelenítés árából több évig el vagy látva. Csak bele kell jönni, és nyilván a saját idődet kell ráfordítanod.

2017. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egy Shimano BR-M315-ös fékem van, azt olvastam róla, hogy nem egy bonyolult szerkezet, kezdőknek meg ideálisabb az ideálisnál.

Még alig pár hónapos a bicikli, az egy éves teljes körű garancia keretein belül úgy hiszem, elvégzik a légtelenítést, csak mivel ezért nem kapnak pénzt, legutóbb (gondolom) ezért nem szerettek volna belefogni, csak mondtak valamit hárításképp.

2017. jún. 16. 23:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha megvan a garancia, akkor én is szervizeltetném, hisz minek vesződjek vele.

Az meg, hogy a szervizesek elhajtanak, mondván, normális dolog a fék levegősödése (miközben van garanciád), az őket minősíti.

2017. jún. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!