Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen olajat használtok a...

Milyen olajat használtok a kerékpárotok láncának karbantartására?

Figyelt kérdés

Csepel Torpedo bringám van.

Hogyan/mivel tisztítsam, ápoljam, hogy minél tovább bírja a lánc?

Előző biciklimre nem figyeltem, be is rozsdásodott szépen. Nem akarok így járni újra.



2021. ápr. 14. 15:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Én elég sokat bicajozok (min. 6-700 km/hó), párhavonta szoktam ilyennel olajozni a láncot:

[link]


Vagy néha még szoktam a férjem motorjához való láncspray-vel is átfújni...

2021. ápr. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

bocs, lemaradt: nem csak az olajozástól függ, hogy meddig bírja a lánc...

Nem tudom, mennyit tekersz, de idővel megnyúlik a lánc, és úgyis cserélni kell. Sokszor fogaskoszorúval együtt.

2021. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A Cenz Ura ***** válasza:
2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

És nem árt időnként letisztítani a láncot - ha nem vagy túl szerelős alkat, akkor vegyél egy ilyen kis készletet, amin áttekered a láncot időnként az olajozás előtt:

[link]


A Lidl/aldiban ennek töredékéért szokott lenni, persze csak ritkán, akcióban.

2021. ápr. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm nektek!😁

Lehet rendelek egy ilyen kis tisztítós cuccot. Sajnos a közelemben nincs Lidl/Aldi.

Még egyszer köszönöm.

2021. ápr. 14. 15:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én 100 km-enként tisztítom és kenem.

Patentszem -> átmosom -> kenem.

Vagy wax, de az sem megy el sokkal többet 100 km-nél. (Hiába megy el 160-at, ha hosszabb körre indulok és más 90 km van benne.)


Ezt a 100 km -es tisztítást kombinálom a lánccserével. 3 láncot cserélgetek.

2021. ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

6: huhh, te aztán alapos vagy! :-)


Akkor én másnaponta tisztogathatnám, kenegethetném... :)))

2021. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"6-700 km/hó), párhavonta szoktam"

gratulálok :D

havonta 2x kellene inkább

2021. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

100-200 km-ként rongyos alapos letörlés és minden láncszemre egy csepp motorfűrészhez való lánckenő olaj - most erre áltam át, jobban benne marad a láncban. De jó a hagyományos kerékpárlánchoz való olaj is, vagy teflonos lánckenő olaj.

1000 km-ként meg leszedem a láncot és teljesen kimosom benzinben, petróleumban. Kiszárítom, majd felmelegített lánckenő olajba teszem egy éjszakára, aztán hagyom órákon át lecsepegni felakasztva. Ezzel a módszerrel a lánc belső részeibe jól be tud húzódni az olaj és sokáig tart.

2021. ápr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#7!


A közlekedős bringámmal csak 30-40 km-ket megyek naponta. Tehát az bír egy hetet.

Minden nap nem tudok komolyabbat montizni, tehát azon a bringán így elmegy általában fél-egy hetet a lánc.

A waxos láncot csak le kell törölni egy mozdulattal. Nem kell nagyon tisztogatni, csak első alkalommal.


Két bringánál ez 6 láncot jelent. 2-3 hétig gyűjtögetem a láncokat, majd egyszerre megkapják a wax fürdőt. Ez sokkal kisebb meló, mint az olajos láncokat tisztogatni.

Állvánnyal, patentszem-fogóval 2 perc alatt van egy lánccsere.

2021. ápr. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!