Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen olajat használtok a...

Milyen olajat használtok a kerékpárotok láncának karbantartására?

Figyelt kérdés

Csepel Torpedo bringám van.

Hogyan/mivel tisztítsam, ápoljam, hogy minél tovább bírja a lánc?

Előző biciklimre nem figyeltem, be is rozsdásodott szépen. Nem akarok így járni újra.



2021. ápr. 14. 15:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10: Hát bevallom neked őszintén, én nem tudok effajta kultikus tárgyként tekinteni a bringámra. Bármennyire is szeretem.

Nekem használati eszköz, és eddig két évtizeden keresztül (több bringám is volt) bevált a 2-3 havi karbantartás. LÁncot+fogaskerékkoszorút meg úgyis cserélni kell egy-másfél évente.

2021. ápr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

#10!


Nem kultikus tárgy, csak én szezonban 2-3 hónap alatt teljesen kinyírnám a teljes hajtást, ha nem így csinálnám.

2-3 hetente részánok a láncokra egy kis időt és spórlok ezzel éves szinten több százezret.

2021. ápr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
több százezret...???? Na ne viccelj már! :-D
2021. ápr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13!


Nem viccelek.

Nézz utána, hogy mennyibe kerülnek a felső kategóriás alkatrészek!

Gyakran egy tekerés után is rendbe kell rakni a bringát. (Egy hosszútávú maratonon, ha sár is van, akkor mindeképpen.)

Ha csak 2-3 havonta foglalkoznék vele, akkor 2-3 hónap után kukázhatnám is a láncot és a hátsó sort. 1x és 2x rendszereknél a nagytányért is.

Tehát nem 1, hanem 4-5 menne el egy évben, tehát 3-4-gyel több.

10s hátsó sor 30 KHUF körül van, egy 12s Eagle pedig listaáron 88 KHUF, akciósan 68 KHUF. Ha csak a legolcsóbbat szorzom be csak 4-gyel, akkor is 90.000 Forint a különbség. És még nem számoltam a láncokat, tányérokat, pedig biztosan kell láncot is cserélni.


Ha gyűlik az olajsár a váltógörgőkön, akkor évente 1-2 szett abból is elmegy. Drága váltóhoz 25-30 ezer egy pár váltógörgő.

2021. ápr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
69%

Hát akkor én vagyok helikopter... :-D :-D


Pedig nem olcsó bringám van.

2021. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Na jó, de én használom is! :P
2021. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
69%
16: írtam, hogy havi 6-800 km-t megyek.... De ha ez a te szemszögedből nem használat, akkor mea culpa. :-D
2021. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ez azért tényleg elég alapszintű használatnak, távnak számít.
2021. ápr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

18: mihez képest...??


Egy versenyzőhöz képest igen.

De hobby célból történő tekerésnél már jóval átlag fölötti.

2021. ápr. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nekem a lánckenőolaj spray vált be amit a Lidliben kb 700 pénzért vesztegetnek bringás tematikájú napokon, de a Dechatlonban van mindig. A spray azért jobb mint a tubusos olajozás, mert vékonyabban lehet felvinni a láncra az olajat - persze csak akkor ha tényleg keveset fújsz - így a kenést ellátja, de nem fröcsköl szanaszét és nem is gyűjti be annyira a port, lehet érezni, mikor nincs már elég kenése a láncnak - nagyobb az ellenállása tekeréskor - akkor ismét kenni kell. Az olajozás a rozsda ellen is védi a láncot, könnyebb tekerni is és kevésbé kopik. De ahogy előttem is leírták fontos, hogy időnként tisztítani kell a láncot lánctisztító folyadékkal, és utána újraolajozni. Én kb hetente szoktam befújni a láncot nagyon vékonyan egy gyors tekerés a láncon és közbe fújom a lánc belső felületére. Esős időben használva gyakrabban kell. Kb. 3 havonta lesz annyira dzsuvás, hogy tisztítani kell, ilyenkor lánctisztító folyadékot és fogkefét használok. Vigyázni kell, hogy a kerékagyba, vagy a középagyba ne kerüljön lánctisztító folyadék, és hogy ne fröcsköljük szanaszét, mert nagyon brutál koszt csinál.
2021. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!