Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hány kilométerenként érdemes...

Hány kilométerenként érdemes karbantartani egy bringát?

Figyelt kérdés
Nem én csinálom, szervizbe viszem. Új bicikli.

2021. ápr. 21. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%

Pár napja volt itt valaki, aki kötötte az ebet a karóhoz, hogy 100 km-enként olajozni, stb. kell... :)


Én ezt túlzásnak érzem. Kb. 2-3 havonta szoktam olajozni a láncot.


Vagy te mit értesz karbantartás alatt?


Ha azt, hogy ellenőrzik a fékeket, váltóbeállítást, stb .stb. - kb. egy generál-átnézés, azt évente szoktam (8e km/év) szintén szervizben. Általában cserélik a fogaskoszorút és a láncot is, meg persze a fékbetéteket.

2021. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol használod, mennyit, milyen gyakran és milyen bicikli.

Aki rendszeresen, naponta sportolásra használja a drága keréképárját az bizony min. 100km-enként olajozza, mert tovább tartanak a drága alkatrészek (egy tourney fogaskeréksor nem ugyanannyiba kerül, mint egy ultegra) és egyébként is ez a hobbija, egy kerkékpár tisztítás nem tart tovább fél óránál.

Akinek olcsó "kocsmába" járós biciklije van, az nem tisztítja még 500km-enként se.

Nekem van mindkettőből és az elsőnél a láncot kb. 100km-enként tisztítom mert erdőben, mezőn is járok vele, ahol sáros lesz és sokkal több szutyok lesz a láncon. De ha csak országúton használnám, akkor is min. 200km-enként tisztítanám a láncot, mert az a 10 perc megéri, hogy cserébe tovább tartson.

A kocsmába járósat meg kb. évente 3-4 alkalommal tisztítom, pedig gyakrabban használom, de párezer Ft hozzá a lánc meg a kazetta és nem zavar az se ha épp rozsdás télen.

Ha szervizbe viszed, akkor (használattól függően) fél-egyévente érdemes. De ismét csak mondom, hogy nem mindegy milyen: ha mtb, amit földes, sáros úton használsz rendszeresen és mondjuk hetente min. 1-200km-t, akkor érdemes félévente átnézetni, ha városi, akkor elég évente.

2021. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Épp ezért kérdeztem úgy, hogy hány km-enként érdemes és nem úgy hogy milyen időközönként :) Igen, arra gondoltam hogy szervizbe milyen gyakran érdemes vinni.

Amúgy egy új fitness bringám van, kb havi 500-at megyek vele, városban, aszfalton (bár ugye elég kétes minőségűek az utak),testedzés céljából. Illetve közlekedési eszközként is használom.

2021. ápr. 21. 20:09
 4/11 A kérdező kommentje:

Gondolom akkor azért olyan 2-3 hetente érdemes letisztogatnom és olajoznom a láncot. Szervizbe meg akkor elég évente vinni, ha amúgy nincs baja? Vagy lehet inkább fél évente, mert télen is ugyanígy használom.


Igazából csak azért merült fel bennem a kérdés, mert még régebben, mikor nem bringáztam ennyit, mert még csak közlekedtem vele, akkor fél évente vittem.Viszont most legalább 5x annyit megyek, tehát adná magát hogy gyakrabban vigyem.

2021. ápr. 21. 20:17
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Ja persze... #2..

Nyilván a tour de France versenyzők is kiállnak a napi táv felénél olajozni.. 😂😂😂

2021. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5: A touron valószínűleg verseny után megy kukába a lánc. De ha nem, akkor sem szempont az élettartam, mert elhanyagolható költség a hajtáslánc cseréje.

Az sem mindegy, hogy milyen körülméynek közt van használva egy bringa, és milyen kenőanyagot használnak. Vannak kenőanyagok, amik nem bírnak többet 100-150 km-nél, cserébe nem gyűjtik az út porát. Ha poros az út, vagy esik az eső, ugyanúgy megkívánja a gyakoribb tisztítést és kenést a hajtáslánc. Hobbi bringásnak azért nem mindegy, hogy 2000 vagy 10000 km után kell kopó alkatrészeket cserélni.

2021. ápr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, azért 2000 km gyorsan összejön, nem akarnék évente 3x láncot cserélni 😄

Na de akkor maradok a fél éves szerviznél így is, csak elég lesz. A láncot meg majd gondozgatom pár hetente.

Persze továbbra is minden logikának ellentmondó, hogy 5x annyit megyek a bringával, és mégis ugyanannyit lesz karbantartva, de valahogy mégis reálisnak tűnik. :)

2021. ápr. 21. 22:22
 8/11 anonim ***** válasza:
"A touron valószínűleg verseny után megy kukába a lánc" Meg kb. az egész kerékpár. A tour-os kerékpárokat szinte "fillérekért" (jóval piaci ár alatt) adják oda a csapat tagjainak meg árulják ebayen és egyéb helyeken a verseny után. Persze még így is drágák a magyar fizetésekhez, mert mégiscsak "fullextrás" kerékpárokról van szó.
2021. ápr. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TR75 ***** válasza:

Én a magam részéről úgy járok el, hogy ha csak aszfalton megyek, akkor kb 3-4 tekerés után lánctisztítás és átkenés (ha valamiért jobban koszolódik, akkor előbb) - ez olyan 150-200 km.

Ha földúton is megyek, akkor tekerés után lánctisztítás mindenképpen, és persze bringa mosás is.

Mármint ez persze a szabadidős bringánál, amit csak a szabadidő hasznos és kellemes eltöltésére használok. A munkába járósnál meg, ahogy a #2 kolléga is mondta.

Szervizbe akkor viszem őket, ha muszáj, tehát mondjuk évente átnézetés, vagy nagyobb javítanivalók (bár egyre inkább én szerelem itthon, csak a nagy munkákat bízom a szervizre).

2021. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Nem tom. Én amint valami fura hangot hallok, kicsit késik a váltó, rugalmasabb a fék, valami mintha kottyanna, moccanna, aminek nem kéne stb., azonnal megszöszmötölöm. Esélyem sincs karbantartási időket felmérni, mire kéne, megcsináltam. :D
2021. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!