Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton kör egy nap alatt?...

Balaton kör egy nap alatt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a nyáron le szeretnék tekerni egy Balaton-kört egy nap alatt. Jó a fizikumom, rendszeresen sportolok, de a kerékpározásra csak most álltam rá komolyabb szinten (eddig is használtam, de csak közlekedésre a városban). Jelenleg heti 5-6 alkalommal tekerek, 40 és 60 km között/nap egy egyszerűbb, de felújított cross trekking biciklivel. Én egyelőre úgy látom, hogy fel tudnék készülni rá idén, de érdekelne, hogy mások ezt hogy látják. Néhány hasznos infó is jól jönne azzal kapcsolatban, hogy a felkészülés során mire érdemes figyelni, pl. ha hosszabb túrára megyek, mit vigyek magammal az energiaforrások pótlására, mit érdemes beszerezni kerékpáros kellékként, ill. hogy érdemes edzéstervet alakítani?

Minden segítség jól jöhet, előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. ápr. 25. 20:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Mondjuk az, akinek nem kell elmagyarázni miért akar valaki teljesíteni pl egy balatonkört.

Egy vérbeli bringás tudja.

2021. ápr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az informatív és hasznos válaszokat, szuperek vagytok!:)
2021. ápr. 27. 11:43
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"heti 5-6 alkalommal tekerek, 40 és 60 km között/nap"

menni fog!

Én 37 éves, 175 cm, és 100 kg voltam amikor megcsináltam a Balaton kört 13:45 alatt ebből a tekerési idő 10:45 volt.

Ha nekem sikerült, akkor neked is fog! :)

Ráadásul az utolsó 20-30 km-t úgy tettük meg, hogy ide-oda tébláboltunk, mert a hazafelé tartó vonatokhoz volt még 3 óra :D Már untuk magunkat, leültünk itt-ott, bámészkodtunk, gurulgattunk.

Hozzáteszem, volt felkészültség, előtte csináltam 100-150 km-s köröket és sok 20-80-km-es kört is.


Simán tudja egy az átlagnál edzetebb ember a Balcsi kört megerőltetés nélkül!

Hajrá!!

Jó tekerést! :)

2021. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
55%

Na persze meg lehet csinálni 5 óra alatt is, ami meg egy picit más

tészta.

2021. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
43%
Nem nagyon ismereknolyat aki 7óra alatt teljesítené, pedig ismerek pár profi outist... 5 óra alatt max motorral.
2021. ápr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
66%
5 óra? :D az 40-es átlag.... ÁTLAG.
2021. ápr. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

Az első beérkezők ideje pl. a Tour de Pelson szinte mindig 5 óra

alatt van.

[link]

[link]

stb.

2021. ápr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
100%

Én évtizedes viszonylatokban minden évben letekerem 1 nap alatt. Javaslataim:

1. Eszedbe se jusson nyáron. Kora ősz, vagy késő tavasz az ideális. Felkészülés miatt inkább az előbbi.

2. Ne indulj el addig, míg bármikor, felkészülés nélkül, kapásból nem tudsz legalább 100 km-t.

3. 100 km felett minden méter, minden kilo duplán számít, minél kevesebb holmit vigyél. Előre tervezd meg hol fogsz étkezni, hol kapod meg, ami kell, hogy ne te cipeld.

4. Indulj nagyon korán. Ha bármi közbejön, nem futsz ki az időből és nem szegi kedved.

5. A sikeres teljesítés fejben dől el. (Szerintem 60/40 %) A testi erőnlét kevésbé számít, mint a mentális.

6. Rengeteg folyadék!!!! Akkor is igyál ha nem vagy szomjas.

7. Csokoládé, csokoládé, csokoládé:)

2021. ápr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!