Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton kör egy nap alatt?...

Balaton kör egy nap alatt? Bővebben lent

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, a nyáron le szeretnék tekerni egy Balaton-kört egy nap alatt. Jó a fizikumom, rendszeresen sportolok, de a kerékpározásra csak most álltam rá komolyabb szinten (eddig is használtam, de csak közlekedésre a városban). Jelenleg heti 5-6 alkalommal tekerek, 40 és 60 km között/nap egy egyszerűbb, de felújított cross trekking biciklivel. Én egyelőre úgy látom, hogy fel tudnék készülni rá idén, de érdekelne, hogy mások ezt hogy látják. Néhány hasznos infó is jól jönne azzal kapcsolatban, hogy a felkészülés során mire érdemes figyelni, pl. ha hosszabb túrára megyek, mit vigyek magammal az energiaforrások pótlására, mit érdemes beszerezni kerékpáros kellékként, ill. hogy érdemes edzéstervet alakítani?

Minden segítség jól jöhet, előre is köszönöm a válaszokat!:)



2021. ápr. 25. 20:49
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
35%
Van aki 24 óra alatt körbefutja.
2021. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Bocs, nem egészen a kérdésre: mi értelme? Az nem a teljesítményről szól. Ahhoz nem kell a Balaton, hogy letekerj bő 200km-t.
2021. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
31%

A sejhajod nem fogja bírni....


De egyetértek az előttem szólóval... mi értelme?

2021. ápr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 TR75 ***** válasza:
100%

[link]


Ez egy hasznos és jó videó az egy napos Balaton-körről.

Június közepén-végén sok dolog belefér, ha megfelelően edzett vagy, és időben indulsz. Különösebben nem is kell megszakítanod magad, inkább a kitartás a lényeg.

2021. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szuper program a Balaton körbetekerése, egyrészt a sport öröméért, másrészt a gyönyörű tájért!


A minap néztem pont egy nagyon élvezetes videót egy Balaton-körbetekerésről, ajánlom figyelmedbe:

[link]


Ez jó támpontot adhat, hogyan érdemes beosztani az időt és az útszakaszokat.

2021. ápr. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Szezonban, mikor minden nyitva van, óriási készülés étellel, itallal nem kell. Egy kulacsnyi ital és néhány műzliszelet megteszi. Sópótlásra izotóniás itallal esetleg lehet készülni, ha hajlamos vagy görcsölni. Két tartalék belső, gumileszedő, pumpa, multiszerszám legyen azért nálad!

Véleményem szerint két kritikus pont van, amire fontos figyelni:

1. Mindig egyél és igyál eleget és időben! Ne várd meg, hogy megéhezz, mert egyik pillanatról a másikra lehet eléhezni, és onnan nehéz felállni. Sok kalóriát égetsz el, amit nem lehet mindet a raktárakból pótolni. Mondjuk óránként egyél meg 1-2 műzliszeletet, banánt, és legyen 3-5 rendes étkezésed, ahogy az amúgy is lenne! Esetleg vihetsz egy-két energiazselét vészhelyzetre, mert talán hamarabb kihúz ebből, mint a szilárd étel. De ezekre nem jó alapozni, mert hasmenést tudnak okozni, ha túlzásba viszed.

2. Kényelem. Egy jó kerékpáros, betétes nadrágot érdemes venni. Ha nem szereted a feszülős faszont, kapni aláöltözőt is, amire bármilyen nadrágot felvehetsz. Kidörzsölődés ellen lehet krémeket kapni. A poppolón, combok tövében ki tud dörzsölődni a bőr, és az nagyon kellemetlen tud lenni. Fontos, hogy a bringa a te méreted legyen, jól be legyen állítva, a nyereg kényelmes legyen.


Ezek talán még fontosabbak, mint a megfelelő edzés, mert hiába bírod állóképességgel, ha fájdalom miatt megállásra kényszerülsz, vagy eléhezel.

Az edzést amúgy nem kell túlgondolni. Tekerj azért néha 100 km körül vagy felett is! Indulj majd időben, mert étkezésekkel 12-14 óra is lehet a kör!

Ha találsz hasonló bolondot, ne menj egyedül! :) Társaságban nagyon élmény tud lenni, de csak ha a másik fél is megfelelően felkészült.

2021. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tartalmas és segítőkész válaszokat!:)
2021. ápr. 25. 22:49
 8/28 A kérdező kommentje:

Jaj istenem, muszáj mindenben az értelmet keresni?:D Szerinted miért indulnak évente több százan ugyanerre a körre? Mert van élvezeti értéke, szép a táj, és hiába mondod, hogy ez nem teljetítmény (?), Nekem az, egyfajta önigazolás, visszacsatolás a saját fejlődésemről.

Nekem kell hozzá a Balaton, nem lenne túl élvezetes a környék utcáin körözni 210 km-en keresztül:DD

2021. ápr. 25. 22:55
 9/28 A kérdező kommentje:
És igen, tudom, hogy van, aki lefutja egy napon belüli idővel, csapatban (váltó) voltam már UB-n futóként. De hogy jön ez ide?:D az ultrafutás kicsit más kategória
2021. ápr. 25. 22:56
 10/28 anonim ***** válasza:
Jó nyereg és olyan időkell amikor nem sülsz a nyeregre. Tehat vagy mostanában vagy összel kéne menni.
2021. ápr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!