Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Régi csepel biciklin mennyiből...

Régi csepel biciklin mennyiből tudnám felújítani a fékrendszerét?

Figyelt kérdés

Minőség terén kérnék eligazítást.

Első és hátsó patkófék, fékkarok, bowden, bowdenház.

Dupla forgáspont és állítható rugóerő volna az igényem.

Minőségben vállalható, ár/érték arányos, tehát nem gagyi de nem is fölöslegesen drága luxus dolgokra gondoltam.

A kerék sajnos krómozott, de ez legyen későbbi gond.

A cserét magam végezném, tehát ha van üzlet ahol méretre vágnak, nem vennék bowdenvágó fogót.



2021. ápr. 29. 23:42
 1/3 Wadmalac ***** válasza:

Mindenek előtt nézd meg, hogy a felnin a fékfelület és a fékpatkó tengely magasságkülönbsége mennyi, mert ahhoz kell fékpatkót nézni.

Általában valami 39-45, 46-52 meg 53+ mm-es patkók vannak.

Az 53 felettiek már elég gyatrák fékerőre, meg AZOK szoktak gyagyik lenni, olyankor jobb konzollal lejjebb süllyeszteni a fékpatkó felfogató furatát és kisebb patkót venni.

A kéttengelyes fékpatkók noname esetén sem nagyon rosszabbak a Shimanonál. Mondom a kicsik, az 52 mm-ig.

Pl. egy ilyen teljesen jó:

[link]

Mármint ebből kettő.

Ami neked jó, az valószínűleg a 47-57 mm-es de ellenőrizd.


Ez meg a hosszú karos fosch:

[link]


Na ilyet ne.


Fékkarnak ilyen teljesen oké:

[link]


Ne feledd, rejtett bowdenes, ha nem veszel süllyesztékes vagy bowdenház-furatos alu kormányt, ehhez a bowdenházat a kormánybandázs alatt kell vezetned, a kormány alján, hogy ne arra támaszkodj.


"A kerék sajnos krómozott, de ez legyen későbbi gond."

Hát majd esőben lesz gond, mert krómon a kéttengelyes sem fog rendesen fogni. Jobban, mint az eredeti Csepel fékek, de nem az igazi.

Következő beruházásnak ajánlom az alu kerék beszerzést, menetes racsnis hátsó aggyal egy kerékszett 10 és 30 eFt között van, minőségtől függően.

Vigyázat: Mostani gurigád 630-as, mai általános méret 622!

A vázad miatt kénytelen leszel 630-ast keresni, vagy konzolozni a fékpatkókat, hogy leérjenek a fékbetétek a kisebb kerék felnire.


"A cserét magam végezném, tehát ha van üzlet ahol méretre vágnak, nem vennék bowdenvágó fogót."

Vágnak boltban. Csak marha pontosan mérjél a szükségletre, legjobb odavinni a bringát és odapróbálni, mekkora kell.

Amúgy tényleg elég drágák a bowdenvágó fogók, én Kínából rendeltem 4eFt-ért, még a küllőt is viszi gond nélkül.

2021. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nagyon hasznos Wad, köszi szépen! Akkor én kérek. :-)
2021. ápr. 30. 11:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Mérek*
2021. ápr. 30. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!