Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nem lehet kerékpárt...

Miért nem lehet kerékpárt kapni? (Készlethiány)

Figyelt kérdés

Akárhány kerékpár webshopot nézek, mindenhol azt látom, hogy alig 1-2 kerékpár van készleten.


Írtam az egyik gyártó webshopjának is egy kinézett kerékpárról, akik azt válaszolták, hogy alkatrész hiány miatt még a jövő hónapot sem merik ígérni.


Miért van ez? Ennyire megugrott a kereslet a kerékpárok iránt? Vagy más áll emögött?


Esetleg a szezon elején ez rendszeres probléma?


2021. máj. 10. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tavasz van, gondolom, mindenki most vesz biciklit.
2021. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A Cenz Ura ***** válasza:
100%

tavasz + a vírus miatt megnövekedett a kerelet + távolkeleti alkatrészbeszállítás akadozik szintén virus miatt


ezek kombinációjából adódóan

2021. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, ahogy #2 írja!


Már tavaly is ez volt tavasszal, és azóta csak nagyobb lett a kereslet...

2021. máj. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem csa kereslet ugrottmeg.

Valami nagyobb gebasz van.

Épitőiparban dolgozok, rengeteg mindenből hiány van:fiók sin,beépithető lépcső,laminált padló,stb.

Volt olyan cucc aminek az ára hétfőről péntekre 100ft-vel emelkedett.


Beraktunk tavaly augusztusban 1lépcsőt (2hónap várakozás után!) Ami most 2xannyiba kerül.


A fa ára nem felmegy hanem rakétát szerelt a hátára és kilőtt mint az állat.

És amúgy rossz a forint,meg kicsi piac vagyunk.

2021. máj. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Esetleg a szezon elején ez rendszeres probléma?"

ebben a kérdésben megtalálod a választ is.

2021. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Ahogy #4 írja, a gebasz nagyobb.

A komplett ipar alapanyaghiánnyal küzd, fogynak ki a raktárak.


Ahogy a vírus előtti raktárkészletek fékész- és késztermékben is lefogynak, lassan a vevőket is eléri a gáz.

Acéliparban is másfélszeres-kétszeres anyagárak vannak, duplára nyúlt szállítási idők vagy totális anyaghiányok.

Az egyik osztrák beszállítónk nem tud raklapozni, mert nincs raklap, a raklapgyártónál nincs fa.


Ez előbb-utóbb minden termékben megjelenik.

Talán a kínaiban nem, ők fél év előnyben vannak körülbelül az újrastarttal és mindig is hatalmas raktárkészleteik voltak.

2021. máj. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
olyant olvastam a múlt héten, hogy a műanyagokkal is gon van, mert az olajfinomítók visszavették a termelést a kevesebb üzemanyag felhasználás miatt, ergo a műanyagok alapanyagaiból is kevesebbet termeltek. Tehát műanyag alkatrészekhez és csomagolóanyagokhoz sincs elég alapanyag.
2021. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Krisz85 ***** válasza:
100%

Ebben dolgozom így leírom részletesen mindenkinek:


A covid miatt, mivel a fél világ be volt zárva, megnőtt a kereslet a kerékpárok iránt.

tovább tetézte a dolgot, hogy az alapanyagot gyártók, és a fémet előzetesem megmunkáló üzemet bezártak a covid miatt, leállt a termelés.

Pl a Shimano több mint három hónapra bezárt, nem gyártottak semmit.

Igaz ez a SRAM ra is egyébként, ahogy a campagnolóra is. De a shimanot konkrétan tudom hogy három hónapig zárva volt.

Ezzel együtt sajnos az utólagos megmunkálás (pl összeszerelő üzem, festő üzem a vázaknál) szintén zárva volt a covid miatt, így ez is belassult.


Továbbá a tengeri és légi szállítási árak megduplázódtak (sőt a tengerinél akár 10 x dárgább díjak is vannak mint korábban ). Narmármost ha jönne is az alkatrész olyan drágulás lenne, ami azt eredményezné hogy a 400 ezres bringát 950 ezerért tudnád megvenni sajnos. Van oylan gyártó aki ha most rendelsz és előlegezel akkor jövő júliusra tudja biztosítani a bicódat.


Tavaly augusztusban rendeltem egy pinarello országúti bicót, két hete jött meg, ezzel mindent elmondtam szerintem.

2021. máj. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
uhhh... és akkor még a kétszeres áron kapható videókártyák miatt sírnak a gémerek...
2021. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Fognak ők még háromszoroson is sírni.
2021. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!