Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a különbség mtb kerékpárok...

Mi a különbség mtb kerékpárok között?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni bringázni viszont nem igazán értem még hozzá mik ezek a nagy árkülönbségek? A drágább jobban bírja a terepet , vagy váltója jobb? Kérlek segítsetek honnan induljak el.
2021. máj. 17. 18:30
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
31%

#19!


Igen, kezdőként valószínűleg ismerni fog minden ösvényt és el tudja kerülni azokat, amelyekhez monti kellene.


"kezdőként valószínűleg külön gumit fog venni Balaton körre meg városba, terepre és cserélgetni fogja..."


Te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak bekattantál, mert valaki ellentmond neked?

Ezt írta: "Esetleg később Balaton kör."

Én pedig ezt írtam a slick javaslatom után: "Ha nem egy nap alatt akarja körbetekerni, akkor még ez is felesleges."


Ez véletlenül sem a cserélgetést jelenti.

Sikerült előadnod a szalmabáb érvelési hibát. Nyilvánvalóan azért, mert érvekkel nem tudod megvédeni az álláspontodat.

[link]


Többször találkoztam már trekkingesekkel, akiket útba kellett igazítanom és mutattam nekik az utat. De ez úgy nézett ki, hogy 1 perc bringázás után 3-4 percet vártam rájuk. Lehet azt mondani, hogy de mégis le tudtak jönni és amúgy sem tudtak igazán bringázni, de ettől még lépésben jöttek és összefosták magukat.

Ezt a 4-5x különbséget állítod szembe az aszfaltos 10% különbséggel. Nice!


A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy szoktam találkozni montis túrázókkal is, akiknek a bringájuk engedne 2x nagyobb sebességet, de ők nem képesek rá. Viszont így is sokkal biztonságosabban mennek, mint trekinggel. Olyan lassan a trekking már nagyon veszélyes lenne.


Egy pillanatig nem azt mondtam, hogy aszfaltra montit vegyen, hanem ameddig nem tudja eldönteni (márpedig nem tudja), hogy valójában mire használná, addig egy 26-os monti a legjobb választás. Futóéles külsők is vannak.

2021. máj. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Köszi srácok mindenkinek ment a plusz!
2021. máj. 18. 15:38
 23/23 anonim ***** válasza:

Nekem van itthon monti, gravel és trekking. Mindegyikkel megjártam sok féle terepet. Én is cross trekkinget ajánlanék, főleg ebben a kategóriában. Átlag bringásnak szerintem a legsokoldalúbb. Itt az MTB-nek inkább csak a hátrányai jönnek ki, mint az előnyei.

Egy minőségi tubeless gumival lehet relatív haladós egy monti, de amikor a két kerék gumival 4-5 kg, és még szarul is gördül, az eléggé tud fájni hosszú távon.

Tavaly átszeltem a Bakonyt, a Balaton-felvidék hegyeit a gravellal szinte kizárólag terepen. A három bringa közül ez a legkevésbé alkalmas rá, mégsem jelentett korlátot. A rázós lefeléken persze lassabb, de ettől az élmény megvan. Aszfalton 20-szal botorkálni viszont borzasztó gyötrelem tud lenni.

2021. máj. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!