Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetséges racsnis "fixit"...

DanSmith07 kérdése:

Lehetséges racsnis "fixit" építeni városi használatra?

Figyelt kérdés

Jó ideje nézegetem már a fixi bringákat, nagyon tetszenek külsőre. Viszont nem szeretném magam összetörni + nem szívesen teszem tönkre a térdemet, ezért megfordult a fejemben egy racsnis fixi építése.


A koncepció végtelenül egyszerű: hátul egy egy fogaskerekes racsni van, így " nem fut el a pedál", előre pedig 1 vagy 2 tányér (utóbbi esetén egy igénytelen első váltó is). Mindemellett persze egy-egy féket is felszerelnék.


Ez most úgy hangozhat, mint a legtöbb városi bringa ismertetése, viszont én inkább a fixi felé szeretnék közelíteni geometriailag és dizájnban:


1. viszonylag könnyű legyen, lehessen vele csapatni :)


2. legyen letisztult és igénytelen


3. a kinézet sem utolsó (, sőt...)


"Így már nem is vagy fixis!" - a kritika jogos, de most nem ez a fő szempont.


Kérlek, ha van tapasztalatod vagy ötleted a témával kapcsolatban, szólj hozzá!



2021. máj. 31. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fixi attól fixi, hogy nincs benne racsni. Szóval innentől nem fixi, hanem SS (single speed). Ha felraksz egy váltót, akkor pedig már nem is SS. Nem mintha bármit is számítani. Nem egészen értem, hogy mi a kérdés. Miért ne lenne lehetséges? Most is sok ilyen rohangál. Van úgy flip-flop agy is, amelyiknek egyik oldala fixi, másik pedig racsnis. Így a kerék megfordításával máris SS lesz a fixiből.
2021. máj. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyél retro Csepel - Puch stb trekkinget , azt variálhatod aránylag olcsóbban kihozhatod a jót .
2021. máj. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. Rendben, ez a két fogalom nálam eddig egyet jelentett, de jó, hogy most tisztáztuk. A kérdést is e félreértés vetette fel, mivel nem vagyok jártas ebben a kategóriában.

A váltót csak előre gondoltam. Mondjuk egy 36-54 kombó, hogy hegynek/dombnak felfelé se legyen probléma. De síkon persze nem lenne nagy szerepe.

Ez a flip-flop agy érdekesnek tűnik, utána nézek!


2. Nem trekkinget keresek: más a geometria, "sok az alkatrész", ami elromolhat. Árban még nem szabtam meg a felső határt.

2021. máj. 31. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Csak előre nem tudsz váltót rakni, mert akkor nincs, ami feszíti a láncot. Sokkal több értelme van csak hátra rakni váltót. Csepelnek szerintem vannak ilyesmi geos, váltós bringái, mint amit te keresel.
2021. máj. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a hozzászólást, körülnézek, informálódok!
2021. máj. 31. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Retro bringáknak egy az outi meg a trekking váz , geojai is , a felszerelése több meg a minőség tér el .
2021. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!