Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért lesz fekete a láncom ?

Miért lesz fekete a láncom ?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kezdő kerékpáros vagyok. Tegnap kaptam a szüleimtől egy kerékpárt, és megfogadtam hogy vigyázni fogok rá. Nos, a lánc az szép fényes volt, kellően zsíros meg minden, de ma hozzányultam és ilyen fekete ?(zsír) volt rajta. Megpucoltam ilyen speciális lánctisztítóval, de ma megint ilyen feketes, a szép fényes helyett. Mi lehet a gond ?


Fekete a hátsó racsni, ha ez számít.



2021. jún. 24. 19:32
 1/7 anonim válasza:
ez teljesen normális, ha használod
2021. jún. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:
100%
Szép fényes, amikor kihozod a boltból és amikor kiglancolva eladják használtan. Használat közben por, egyéb szennyeződés miatt ez természetes. Nem hiba, csak nem szép.
2021. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, föként ez a gondom hogy nem szép :) Köszönöm a.válaszokat, ment a zöld pipa :)
2021. jún. 24. 20:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá igényed akkor szeddle a láncot és mosdle petroleumban.

Hagyd megszáradni, utána áztasd meleg olajba. Hagyd lecsöpögni. A külsejét töröldle. Rakd vissza és akkor elvileg sok ideig szép fényes marad.

Mert a csak ott lesz benne kenőanyag ahol szükséges az pedig nem a szépfényes külsőfelület.

2021. jún. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az olaj összeszedi a port, és valamennyi kopásfém is kerül bele, ezért feketedik meg. Száraz lánckenő anyagokkal, waxolással valamilyen szinten megelőzhető, de ez nem az a dolog, amibe kezdő bringások bele szoktak merülni. A láncot teljesen zsírtalanítani kell hozzá, elég macerás.

Érdemes csepegtetős olajat használni, és csak egy-egy cseppet cseppenteni a lánc görgőire. Hagyod, hogy beszivárogjon, majd letörlöd a felesleget. Bringázás után letörölheted még egyszer, mert azért valamennyi így is marad rajta, ami gyűjti a koszt. Így sem lesz fémtiszta, de legalább lassabban alakul ki az a vastag olajsár, amit sok bringán látni.

2021. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.a válaszokat. Nos igen, az a fekete sár szerintem nagyon ronda, ezért akarom eltüntetni :) De mivel tényleg kezdő vagyok, így hetente megtakarítom 1-szer, és nem lesz csúnya :) köszönöm a válaszokat, ment a zöld pacsi :)
2021. jún. 24. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Olajozás után párszor tekerd meg a láncot majd töröld szárazra egy ronggyal. A lánc külsején nem szabad olajnak lennie, mert abba tapad bele a kosz és attól lesz fekete. Csak a kis görgők belsejébe kell olaj, a többit le kell törölni. A fogaskerekeket is tisztítsd meg az olajtól, azokra se kell.
2021. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!