Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a baja a biciklimnek?

Mi lehet a baja a biciklimnek?

Figyelt kérdés

nem régen adtam el egy biciklimet. új kor óta olyan hibája volt, hogy miközben tekertem, de úgy hogy terhelés alatt. akkor valami néha koppant a hajtás felől. nem volt periodikus. kb úgy kopogott, mint amikor egyhelyben áll a lábad, de gurulsz, majd elkezdesz tekerni, és akkor ha nagyot rátaposol a pedálra koppan egyet amikor befog a racsni és kezded hajtani a biciklit. kb ilyen hang volt. szervízben az ég világon semmit nem találtak.

monoblokk volt benne, illetve kazettás fogaskoszorú.


most vettem egy biciklit, és pont ugyan ezt csinálja.

nem tudom bemérni a hangot honnan jöhet. valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?



2021. jún. 24. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Huzd meg a csavarokat. Nekem a hajtokar kattogott, de lehet a monoblokk lazult ki. Vagy nemjo a lancvonal es ott kattog vmi. Valtobeallitas is segithet akar. Ezeket mind negtudod oldani otthon 🤷‍♂️
2021. jún. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hmm, tehát azt mondod, hogy terhelés alatt jön elő a hang. Azt esetleg tudod, hogy merről jön ez a zavaró hang, a középrész felől vagy inkább hátulról? A váltót én itt kizárnám, ha egyenletes tekerés mellett nem jön elő ilyesmi.


Én is azt gyanítom, mint az első, a hajtókar vagy a középcsapágy felől jöhet a hang. Pressfit rendszereknél rendszeresen vannak ilyen problémák. Nem tudom mennyi szerszám áll rendelkezésedre, de akár szét is szethetnéd a hajtást, utána pedig összerakhatnád a gyártó által előírt nyomatékokkal, ez lehet megoldaná a problémát.

2021. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen középcspágy van benne?
2021. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nemtudom pontosan honnan jön. Egyszerűen nem tudom beazonosítani.

Valami shimanó fémházas csapágy van benne. Feszegettem oldalra de nem kottyant.


Holnap utánna húzok a hajtókarnak meg aminek tudok aztán meglátjuk.


Esetleg az első lánctányéron lévő csavaroknak is, amik össze tartják a lánctányérokat.


Arra is gondoltam esetleg a fogaskoszorú szegecselése ilyen gyatra mostanában hogy ropog. Nem tudom

2021. jún. 25. 19:56
 5/8 anonim ***** válasza:

A fogaskoszorú szegecselése? Oké,ha te mondod...

Ez a "valami shimano fémházas" nem segített sokat,esetleg ha le tudnád írni hogy milyen biciklid van,az segíthetne.

2021. jún. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csepel torpedó
2021. jún. 25. 20:42
 7/8 A kérdező kommentje:
Előtte Btwin Rockrider 520
2021. jún. 25. 20:42
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Próbálom értelmezni, akkor koppan, amikor először nekilépsz a szabadonfutón gurulás után?


Mert akkor az bizony a Shimano közép- és alsó kategória rákfenéje, a túl rádiuszos kilincs és kilincskerék a szabadonfutóban, első találkozáskor csúcs a csúcson ül fel és csak nyomatékra kattan a helyére.


Ha nem erről van szó, pontosabb leírás kéne, mikor kattan és az a kattanás honnan jön.

2021. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!