Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi lehet a baja a biciklimnek?

Mi lehet a baja a biciklimnek?

Figyelt kérdés
Régebben egyik haverom vett egy Rockrider 540S biciklit a decathlonból, ami kipróbálva nagyon tetszett, ezért elhatároztam, hogy én meg veszek egy 560S-t (ami majdnem ugyan az csak jobb alkatrészekkel). Viszont egy kis idő után rájöttem, hogy valamiért az enyém sokkal "keményebb" meg "merevebb" mint az övé, és ezt nem feltétlen a teleszkóp mozgására értem, de nem olyan kényelmes mint az övé, és nem is megy olyan jól. Nem tudom, hogy pontosan mi lehet a baja, viszont érezhetően nem olyan mint az övé. A vásárlás előtt fél évvel voltam a decathlonban, és már akkor is állt ott egy ugyan ilyen 560S bicikli, és szerintem van rá esély, hogy ugyan az állt ott, mint amit megvettem. (mivel ez a bicikli 250 ezerbe kerül, és aki decathlonban vesz biciklit amúgy sem biciklizik általában olyan komolyan, tehát az inkább az olcsó kategóriából vesz) Szerintetek lehet, hogy azért ilyen, mert ennyit állhatott? Mit kéne vele csinálnom, hogy az enyém is normális legyen?
2020. ápr. 26. 07:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Szerintetek milyen problémák jöhetnek szóba? Amit eddig tudok, hogy a fékem alig fog. Az ő biciklijén is ugyan az a tektro fék van ugyan azokkal a tárcsákkal, mint az enyémen.

Ha az övén behúzom menet közben az elsőféket, simán megáll elsőkeréken a bicikli, az enyém viszont ilyenkor kb. nagy nehezen pár méter alatt megáll.

2020. ápr. 26. 07:45
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát a lényeg, hogy az enyémmel valamiért sokkal kényelmetlenebb menni, mint az övével. Viszont nem tudom miért.
2020. ápr. 26. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Be kellene állítani rajta mindent. Vidd el szervizbe, csináltasd meg.

Méretre biztosan megfelelőt vettél?

2020. ápr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, L-es méretű, az előző biciklim is L-es volt, és az teljesen megfelelő volt.
2020. ápr. 26. 08:18
 5/11 anonim ***** válasza:
A bicikli méretét a kerék méretében és a váz hosszában mérjük.
2020. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kerékméret ugyan úgy 27,5-ös, a váz hossza is kb. ugyan akkora.
2020. ápr. 26. 08:41
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha te sem nőttél közben, akkor a beállítást intézd el és jó lesz.
2020. ápr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A vázmért ugyanaz de vannak még beállitasi lehetőségek. Nyereg előre hátra. A stucni is lehet hosszabb-rövidebb.

A kormány szélesebb-keskenyebb. A haltókar hossza is lehet vagy 4féle. Ezek mind számitanakk kényelem és jolmenés szempontjából.

A féknek be kell kopni,probáldmeg:gyorsan menj és fékezz nagyot erőset...mint az állat.

Azt mondom viddel egy nem decathlonos szervizbe.

2020. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát már van benne 850 km, szóval nem hiszem hogy a fék ennél jobb lesz.
2020. ápr. 26. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy tárolod? Nem fejjel lefele, a kerekeknél felakasztva, mert ahogy nézem hidraulikus tárcsafékes, és azok olyankor lelevegősödhetnek. Kar munkahengere felett ha van egy kis légbuborék, ami norál használat felett nem okoz gondot, viszont fejreállítva bekerülhet a fékcsőbe.
2020. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!