Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van erről a decathlonos nyári sapkáról?

Figyelt kérdés

[link]


ér ez valamit kerékpározás közben?



2021. jún. 24. 21:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
40 fok nagyon messze van attól a hőfoktól, ahol a műanyagok bomlani kezdenek. Direkt rákerestem, hogy ne beszéljek hülyeséget, de egyetlen kutatást sem találtam erre vonatkozóan, csak bulvárcikkeket.
2021. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Persze, lebomlanak, meg toxikus... Azért nincs erről egyetlen hiteles kutatás, tanulmány sem, max. ezazigazsag.com és hasonlóan színvonalas kattintásvadász oldalakon írogatnak ilyeneket.

Nem tudom hogy jutottál a sapkától a heréig, de én már semmin nem csodálkozom...

2021. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 nemaRendőrség ***** válasza:

[link]

Ha nem bpa akkor bpf vagy bps, mindegyik ugyanolyan rossz.

És ez csak 3 vizsgált vegyület a több ezer műanyagból

2021. jún. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

13: Ebben a cikkben egy szó sem releváns a témában. A poliészterben elvileg nincs BPA, és ha lenne, akkor sem említ bőrön keresztüli felszívódást.

Nem mondom, hogy jó ez a sok műanyag az életünkben, de a sportruházatok készítésére sajnos ezek a szintetikus anyagok a legjobbak. Ugyanez a sapka pamutból egy kalap szar lenne.

2021. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A bpa a műanyag termékekben volt, amíg nem tiltották be sok országban. Pl. műanyag tárolódoboz, kulacs, stb. A polieszter ruhákban soha nem volt.
2021. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 nemaRendőrség ***** válasza:
52%
Azért a dechatlon mint német hulladék exportör nem a minőségről híres
2021. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha te mondod, akkor aztán biztosan úgy van... Igaz nem német, hanem francia és több országban is jelen van és el lehet olvasni a véleményeket a "hulladékokról" a honlapján, de te aki nem vásárolsz ott, egészen biztosan nagyon nagy tapasztalattal rendelkezel a termékeiről.
2021. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 nemaRendőrség ***** válasza:

Jaj, na az még rosszabb.

Abból indultam ki hogy hulladékokat árul, az pedig a német boltok szokása

2021. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Alex Fly ***** válasza:
100%

Na akkor: a pamut tökéletesen alkalmatlan sportruházat céljára, mivel az izzadságot magába szívja és csurom vizes lesz. Az itt használt szintetikus anyagok (elsősorbam polipropilén) ezzel szemben a nedvességet elvezeti a testr{l és szárazon tartja azt. Talán nem véletlenül ez utóbbi anyagból készülnek és senki nem használ e célra pamutot...

Való igaz, hogy a gyapjúnak is némileg hasonló paraméterei vannak, ezért alkalmazták a szintetikus anyagok megjelenése előtt - de azért egy mai anyagből készült öltözet jóval komfortosabb...

2021. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!