Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A Balaton körbetekeréséhez...

A Balaton körbetekeréséhez átlag(se nem túl gyors, se nem túl lassú) tempóban hány nap szükséges? Aki volt már ilyenen honnan indult, és milyen településen/településeken szállt meg? Mi volt az a minimális cucc, amit vitt magával?

Figyelt kérdés

#Balaton körbetekerése
2021. júl. 3. 09:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Igazából, én azt egy nap alatt tekertem körbe. Szerintem ne szállj meg házakban, mi azt csináltuk hogy elindultunk kora reggel és este valamikor visszaértünk. Ott nem volt kedvünk visszaautózni, így lesátoroztunk. Ha meg este nem értetek a végére, másnap reggel befejezitek.
2021. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik, hogy 200km-t mennyi nap alatt akarsz/tudsz körbetekerni. Meg lehet csinálni 1-2 nap alatt is meg 1-2 hét alatt is ha 15km-enként megálltok, fürödtök, isztok, esztek, szórakoztok.

A minimális cucc is attól függ, hogy mennyi ideig tekersz és hol szállsz meg: kempingben, sátorban, házban.

2021. júl. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kényelmes tempóban 3-4 nap.

Persze attól függ, hogy milyen az erőnléted... És nagyban függ attól is, hogy mennyit szeretnél közben nézelődni, fürdőzni, pihengetni, stb. stb.


Nem kell sokk cucc... Persze ha sátorban/kempingben akarsz megszállni, akkor a cucc mennyisége hatványozottan növekszik. De ha panzióban, zimmer frei-ben meg tudsz szállni, akkor gyakorlatilag plusz egy nadrág, 3-4 póló, fehérnemű, törölköző, fürdőruha, és egy esőkabát. Én egy féloldalas táskával mentem, belefért minden.

2021. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem sietsz, tehát 20-as átlaggal mész, akkor is megvan 10 óra alatt. Bringaúton nem is tudsz nagyon sietni.

De edzés nélkül ez nem fog menni.

Nem a tempó a szűk keresztmetszet, hanem az a távolság, amit képes vagy megtenni egy nap alatt. Ha nem szoktal legalább 6-8 órákat tekerni, akkor le fogsz merevedi, amikor megállsz és a kajálást is el fogod rontani.


Ha be akasz menni Tihanyra, meg akarod nézni Balatonfüreden a sétányt vagy északon inkább egy úttal fentebb mennél, akkor már nem fog összejönni 1 nap alatt.

2021. júl. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

4: az erőnléten kívül rengeteget számít a fenék tűrőképessége is. :-D


Ha nem gyakorlott bicajos, és napi 1-2 óránál többet még soha nem bicajozott, akkor nem biztos, hogy a nyereggel olyan jó viszonyban vannak az ülőgumói :D, hogy kibírja a 10-12 órát....

2021. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5!


Persze, a megtehető távolságban a fenék tűrőképessége is benne van. :)

2021. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%
4+6: aki itt a GYK-n kérdez ilyesmiről, az tuti nem képes 20-as átlagot tekerni...
2021. júl. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A 20-as átlag, az a Balaton körül, nyáron, bringaúton csak álom. Én elég sokat kerékpározok, de ha pl. úgy megyek, hogy fele-fele a városi szakasz meg az országút, akkor nem tudok 20-as átlagot tartani, mert a városban folyton megállni, kisgyerek, kiskutya, sétálgatók, forgalom stb. És kb. ez várható a Balatonnál nyáron is.

Ha nincs nagy gyakorlata a kérdezőnek, nem tudja megcsinálni egy nap alatt, és 2 nap alatt is kínosan, főleg, mikor az első százas után másnap vissza kell szállnia a nyeregbe...

Ha nézelődni, kicsit strandolni, egy fagyit megenni is akarsz, számoljatok 4 napot, és akkor élmény lesz, nem szenvedés.

2021. júl. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én írtam a 20-as átlagot.

Aki egy nap alatt akarja letekerni, az általában nem nyáron megy. Éppen azért, mert tavasszal és ősszel senki nem zavarja le őket a bringaútra.

Tény, hogy sokan összekeverek az átlagsebességet azzal a tempóval, amennyivel folyamatosan haladni tudnak. Városban kb. 5 km/h különbség van a kettő között.

Ha nyáron akarnám körbetekerni a Balatont, akkor a déli parttal kezdenék és az első vasútállomásnál és Keszthely után felmennék a Balaton-felvidékre. De így érezhetően több lesz a szint és a táv is.


Két nap alatt viszont tényleg lazán meg lehet tenni, ha korán indul az ember. De nem foglalnék szállást, ha nincs tapasztalatom. Olcsóbb is a vonat, mint a szállás. Elvonatoznék Keszthely felé és onnan jönnék vissza az északi parton. Majd vonat és másnap visszavonatoznék, folytatnám.

2021. júl. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Szerintem elindulunk korán reggel, aztán hasítunk:) , ameddig megy, de egyhuzamban, lesz, ami lesz, előre! (kis pihenőkkel) .

Ez a 10óra fellelkesített.

Mondjuk biztos nagyon edzett vagy ebben, aki ezt írtad, ugye?

Én is nagyon sokat sportolok, mondjuk nem a bicikli a fő mozgásfajta, amit csinálok... Kitartó vagyok, jó az állóképességem a saját tempómban, csak gyors nem annyira vagyok biciklivel... Mondjuk felénk nagyon emelkedős-domboshegyes minden, azért is érzem nehéznek és mondom mindig, hogy nekem biciklizés olyan erőt igényel, ami valahogy nincs meg...még!

😌👆

De majd ezután! 😁

Ezt a 20as átlagot bemérem előtte, meg elkezdek kicsit többet tekerni, hogy adott testrészeim (ülőgumóim) átvegyék ezt a fajta mozgást.

De cuccot nem viszek sokat, nem bírom az ilyen körülményeskedést".

Ez lesz a motiváció. Még frissen" be kell fejezni. Ha meg nem sikerül, mindenhol jó nagy helyem lesz. 😁

2021. júl. 3. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!