Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő lenne szükséges...

Az utolsó jedi lovag kérdése:

Mennyi idő lenne szükséges ahhoz hogy megtanuljak biciklizni?

Figyelt kérdés
Màr ideges vagyok 8 éve próbáltam de, megrepedt az agykoponyám és egy jó ideig nem próbáltam meg.Kommentbe jelezzétek mennyi idő tellett nektek megtanulni biciklizni?
2019. okt. 31. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha naponta egy órát gyakorolsz, két hét elég lesz. Hacsak nincs kifejezett egyensúlyzavarod.

Először vegyél egy jóminőségű sisakot, szerelj világítást és küllőprizmákat a biciklidre! Azután pedig használd is a sisakot és ne felejtsd el bekapcsolni a lámpákat, ha kell.

Legegyszerűbb, ha találsz egy forgalommentes enyhe lejtőt. A nyerget állítsd annyira alacsonyra, hogy a talpad könnyen le tudd tenni a földre. A domb tetejéről próbálj legurulni a biciklivel. Ha dőlne valamerre, fordítsd abba az irányba a kormányt. Így kanyarogni fogsz, de előbb utóbb ráérzel, hogy minimális kormánymozdulatokkal hogyan tartsd egyensúlyban magadat. Végszükségben pedig lerakhatod a lábadat.

Feltétlen gyakorold a fékezést és a lanyarodást is. Ha ezek már jól mennek, próbáld feltenni a lábat a pedálra, kezdj tekerni és már tudsz is biciklizni. Mikor elég magabiztosnak érzed magad, emeld feljebb a nyerget, mert úgy könnyebbb tekerni.

2019. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 10 perc volt, de 4éves voltam.
2019. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És le akartam győzni versenyben a rolandkát, ez nagy motiváció volt. Ugyhogy hazatekertem a pótkerekűvel, faterral leszedettem a pótkerekeket aztán mire visszaértem a játszóra, már tudtam biciklizni.
2019. okt. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is korán, elsőben megtanultam két keréken bicajozni.

1 órát gyakorolgattam az udvarban kb mire biztosan ment.

Igaz édesanyám alaposan elvert, mert leborítottam a muskálit az a párkányról, mert egyszer ráástem :DDDDDDD

Egyszer meg a rózsabokorba estem bele....


Azért csináltam, mert csúfoltak az idősebbek, hogy mekkora lúzer vagyok már, hogy mankókerékkel megyek velük bicajozni.


Úgy csináltam, hogy levettem a mankókerekeket és lábbal hajtottam magam mint a nyuszimotoron :D

Nagyon lassan, kis távokra rúgram el magam.

Ahogy dőltem volna el mindig letettem a lábam.

Nem kell túl sok idő ahhoz, hogy az ember megérezze hogyan kell egyensúlyozni.


Azért egy koponyatöréshez nem kis erőhatás kell... hogyan csináltad? elindultál is megijedtél milyen gyorsan mész?


Lassan csináld, leengedett nyereggel, úgy, hogy teli talppal le tudd tenni a lábad.

Szépen lassan jobb, bal, jobb, bal.

Aztán ahogy érzed, hogy megy az egyensúlyozás, úgy rúghatod el magad jobban.

Amikor már tök jól meg csak akkor tedd a lábad a pedálra.

Először az egyensúly legyen meg, utána mehet a pedálozás.

2019. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 MGéza ***** válasza:
Az attól függ. Igazából semmi nem kell hozzá csak egyensúlyérzék. Ha az megvan, akkor gyakorolni, kevésbé forgalmas mellékutcákon, lehetőleg nem gödrös, nehéz terepen. Megállás, lassítás, elindulás, fékezés nullára vagy minimális sebességre leszállás nélkül alap gyakorlatok, ha ezek mennek akkor már nagy baj nem lehet.
2019. nov. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már arra sem emlékszem, mennyi időbe telt. Még általánosba sem jártam. Azt mondanám, ennél is csak az elindulás lehet nehéz. Ha már felvettél egy egyenletes tempót, az egyensúlyozásra már oda sem kell figyelni.
2019. nov. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!