Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Üdv ! Az lenne a kérdés...

CSYRKe kérdése:

Üdv ! Az lenne a kérdés hogy 300 Watt névleges teljesítményű elektromos kerékpáron amin gyárilag van gázkar, miután leszerelik már csak kerékpárnak minősül ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. De persze csak akkor, ha nem fog utána rásegíteni. Mert szoftveresen megoldható, hogy gázkar húzása nélkül is rásegítsen, elég csak egy szenzort berakni a pedálhoz, ami figyeli hogy mennyire teker az ember. De úgy tudom, hogy vannak ilyenek gyárilag is. Tehát nincs rajtuk gázkar.
2021. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Maga a jármű pedelec módban is működik csak ugye plusz extra a gázkar , de hogy ne kelljen megválni tőle , tehát törvényesen lehessen a kerékpár kategóriában , ezen okból kérdeztem a jogi háttere .
2021. júl. 14. 15:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Javítás : háttere -> hátterére , csak mert a tulajdonost ma figyelmeztették és ugye nincs jogosítványa viszont nagyon szükséges a mindennapjaihoz .
2021. júl. 14. 15:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, de nem találok rá egyértelmű információt. Egyes leírások szerint 250, mások szerint 300 W a maximum teljesítmény pedelec esetén. Ami egyértelmű, az a max. sebesség, ami 25 km/h. Ha ez nincs korlátozva, akkor segédmotoros kerékpárnak minősül.
2021. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát , ha nincs gázkar akkor max 25 km/h val megy csak , ha van és úgy akkor is kb 30 max 35 Km/h .
2021. júl. 14. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ami tekerés nélkül is megy, az segédmotoros kerékpár. Ami csak akkor segít, amikor tekersz, az kerékpár. Ilyen egyszerű.
2021. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos válaszokat !

Én lassan úgy vagyok ezzel hogy inkább levágom a lábaim mert arra is kijön valami jogszabály módosítás XD .

2021. júl. 15. 08:55
 8/8 anonim ***** válasza:
A sebességhatár pedecnél azt jelenti, hogy addig segít rá. Mehetsz te 40-nel is, ha ki tudod tekerni. És jöhetsz lefelé a hegyről ennél gyorsabban is.
2021. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!