Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyertem egy elektromos bicikli...

Nyertem egy elektromos biciklit, kell hozzá jogosítvány és mehetek vele járdán?

Figyelt kérdés
Kaptam hozzá bukósisakot is.

2021. aug. 1. 20:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%

Kerékpár vagy segédmotoros kerékpár is lehet, a jogosítvány kérdése ettől függ: [link]


Járdán nem közlekedhetsz vele (esetleg ha kerékpárnak minősül és az úttest kerékpárral nem járható, illetve ha 12 éven aluli gyermeket kísérsz).

2021. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

pontosan leírnád milyen kerékpár?

mekkora teljesítményű a motor, stb!

fontos a teljesítmény, az hogy hogyan segít rá a tekerésre, hány km/h-ig, tud-e menni önerejéből vagy hajtani kell ahhoz, hogy a motor segítsen, stb.


járdán csak speciális esetekben mehetsz bármilyen kerékpárral - lásd az 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól

[link]

2021. aug. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
75%
2021. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

#2

25km/h a max sebessége, de a súlyom miatt ez szerintem csak max 18-20km/h önerejéből..

300W-os a motorja és van elöl, hátul világítás, de index nincsen, így nem merek főutakra menni.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. aug. 1. 21:50
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Kerékpárhoz nem kell jogositvány.
2021. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Köszönjük a brilliáns észrevételt 5-ös! :)

Csak az a kérdés, hogy a kérdező kerékpárja kerékpárnak minősül-e?


"300W-os a motorja és van elöl"

hol? a pedáloknál vagy az első keréknél?

Írd már le a pontos típusát!!

2021. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2021. aug. 2. 12:10
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

#1!


Én úgy tudom, hogy nem kísérheted a gyereket járdán a KRESZ szerint.

Nyilván ez így hülyeség, de emlékeim szerint ez a hülyeség még benne van a KRESZ-ben.

2021. aug. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 MGéza ***** válasza:
100%
#7: Ez rásegítéses rendszerű e-kerékpár, nem kell hozzá jogosítvány. Közúton ugyanúgy kell használni mint egy normális biciklit, magyarán, jobbra tarts és irányjelzés kézzel történik, illetve ha van kerékpárút vagy kerékpár és gyalogút, akkor ott kell vele haladnod.
2021. aug. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 MGéza ***** válasza:
8%
#4: Kerékpárra szerelhető elemes indexlámpa is van már, nem nagy beruházás. Bár nem tudom mennyire szabályos, sokáig smk esetében sem volt az.
2021. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!