Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kell jogositvány olyan elektro...

Kell jogositvány olyan elektromos biciklire,ami ugyan nem haladja meg a 300W-ot, de emberi erővel IS megy?

Figyelt kérdés

Olyat készítenék,ami emberi erővel IS menne,így töltené az akkut. Na de ezt a kommentet olvastam a neten : ogállam (márpedíg elvben még az vagyunk) ami le van írva, az a szabály, az szerint kell eljárni. Ha jogszabály nem tesz említést a gázkarról, akkor ezt nem vehetik figyelembe. Ha a jármű kevesebb mint 300 w teljesítményű motorral van szerelve, és nem képes emberi erő nélkül haladni ( ha az elinduláshoz lökni, tekerni kell, akkor már nem képes), az kerékpár, függetlenül attól, hogy van-e rajta gázkar, vagy sem. Ezt semmilyen beosztású, vagy rendfokozatú rendőr nem bírálhatja felül.



Vagyis ha úgy oldom meg az inditást,hogy kelljen az én erőm is,akkor nincs gond azzal,hogy megy úgy is,hogy nekem kell tekernem+úgy is,hogy egyáltalán nem kell tekernem?

Mivel készíteni fogok egyet,így gondoltam meggyőződök róla,hogy minek minősül. Tehát amit készíteni akarok:

- 300 W alatt, legyen max 290. Csisszre kiszámolom.

- Megy úgy,hogy nem kell tekernem.

-Megy úgy,hogy tekerem(motor nélkül,azaz a motor nem segít nekem tekerni,vagy így vagy úgy)

-Ha szükséges,hogy ne minősüljön többnek,mint akarom,akkor berugókar(ez trükkös, az inditás úgy lesz,hogy erősen kell berugni,hogy két érintkező találkozzon ,vagy valami hasonló)

Ez így betudható-e annak,hogy nem kell hozzá jogsi?

A gázkarrol mi a törvény hivatalosan? Tehát ha csinálok rá egy olyan gázkart,amilyet én akarok, hogy feszültséget szabályoz,ezzel az áramot is,amivel lényegében ezzel a teljesitménnyel játszok egészen 290 W-ig,illetve valamit,amivel beakasztom a kart,hogy ne kelljen húznom míg megyek,hanem tartsa ott. Ilyesmit terveztem.

Szóval az alatt,hogy emberi erővel IS megy,azalatt azt értik,hogy együtt? tehát együtt a motorral emberi erővel, külön külön nem?



2020. júl. 22. 20:49
 1/6 A kérdező kommentje:

akarom korrigálni :

Tehát menne magától is,de sokkal úgy sem....tehát a törvény szerint önmagától nem mozoghat...de ha én rásegítek,és még megy is...akkor elérem az 50cm3 benzinmotoroknak a teljesitményét...csak nem kell rá jogsi...na most akkor miért is van a törvény fennakadva,hogy önmagától megy valamennyivel nem sokkal? Az a komment amit kimásoltam azt hallottam,hogy butaság...tehát lényegében akkor hogy oldom meg,hogy csak akkor forogjon a motor,ha én tekerem is a biciklit?

2020. júl. 23. 00:36
 2/6 Alex Fly ***** válasza:

A KRESZ definíciója szerint a kerékpár olyan jármű, amit emberi erő hajt. Ezt segítheti a max. 300 Wattos motor. Tehát ha a motor hajtaj emberi erő nélkül, akkor az nem kerékpár.

Mondjuk a hatóság pont leszarja, a Velox, Tornádó és hasonló suhanó halál vezetéséhez sem kérnek jogsit...

2020. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
A második feléhez: ezt kétféle módon oldják meg. Az olcsó pedelecekben egyszerűen a pedálfordulatot nézik. Ha hajtasz, mozog a hajtómű, tehát bekapcsol a motor. Az igényesebbeknél nyomatékszenzort alkalmaznak, ami attól függően szabályozza a rásegítést, milyen erővel tekersz.
2020. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Veloxhoz nem kérnek jogsit??? Milyen teljesitményű masina az? Csak azért,mer ha ahhoz nem kell jogsi,és suhanó halál...akkor én miért ne építhetnék ennél gyengébbet ráadásul úgy,hogy önmagától aligha megy,és csak az én erőmmel megy többel...
2020. júl. 23. 14:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, tisztázzuk paraszt nyelven: Ha van egy elektromos biciklid, amiben maximum 300W-os motor van, és van rajta pedál, akkor ahhoz a rendőr nem kérhet jogsit, ugyanis az biciklinek minősül nálunk Mo-n. Tusomy mert most akarok venni én is, és jogsim meg nincsen (csak a kresz vizsgám van meg).
2020. júl. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha magától is megy, nem tekered, lehet 300W alatti teljesítményű is, kell rá a jogsi. Segédmotornak minősül.
2020. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!