Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpár esetében...

Országúti kerékpár esetében érdemes Karbon vázasat vásárolni?

Figyelt kérdés
Specialized Allez-em van, régi már szegény újat akarok venni, 105-ös szettel, csak nem tudom hogy megéri-e a karbon a felárat.

2021. aug. 5. 11:08
 1/8 MGéza ***** válasza:

Ha a gyorsaság, robbanékonyság növelése a cél akkor igen. A karbon merevebb, hamarabb át tudod adni az energiádat, nem hajladozik mint az alu vagy a hiten acél.

Továbbá a jól kialakított karbonvillák, vázak jobban elnyelik a kissebb döccenőket, úthibákat, ez tapasztalat.

2021. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ÉS mennyire tartós a karbon?
2021. aug. 5. 11:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Kifáradásra nem hajlamos. Ha nem megy át rajta a kamion, akkor nem lesz semmi baja.
2021. aug. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Wadmalac ***** válasza:

Ügyelj arra is, hogy ne üssd oda sehova. El kell felejteni a bringa ledobását akárhova megálláskor.

A karbonváz merevségét az anyag és a geometria együtt adja, ha bárhol ütéstől benyomódik, drasztikusan romlik ott a merevség.


[link]

2021. aug. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Wadmalac ***** válasza:

*üsd.


billentyűzet dadog.

2021. aug. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MGéza ***** válasza:
Bírja az ütést is, persze ne mindegy hogy hogyan kapja el meg mi. Én pont most adtam elő vele cirkuszi mutatványt előre szaltóval, nekem több bajom lett.
2021. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"ÉS mennyire tartós a karbon?"


Tobbszorosen erosebb a femnel ... a szuper autokat es jachtokat is ilyenbol csinaljak - szerinted mennyire tartos? :) Jelenleg a legtartosabb.


Nekem van egy full karbon bringam - ossze-vissza tortem mar magam, de a lerekparon karvolas is alig van. Milyen tartos? En mar reg nem fogok elni amikor ezt a bringat meg mindig fogja valaki hasznalni :)

2021. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Tobbszorosen erosebb a femnel"


Hát ez így önmagában azért nem igaz, de adott tömegre vetített merevségre igaz.

2021. aug. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!