Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Cserés a gumi ha az oldalfal...

Cserés a gumi ha az oldalfal repedezett?

Figyelt kérdés
A futófelület ép, de mindkét oldalán 1-2mm-es repedések találhatóak. Van olyan rész ahol egybefüggő repedés is látható. Gumi szerint max 7bar mehet bele, nem is fújtam bele soha többet. Vittoria Zaffiro 700x25C
2021. szept. 20. 16:38
1 2
 1/11 hypno ***** válasza:

Cserés. DE használhatod is, amíg ki nem hasad. Csak számíts rá.

A gumi öregszik akkor is, ha nem használod.

2021. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:

Ami az oldalán reped, annak a gumiminősége romlik a futófelületen is.

Szétnyílni nem fog, ha a szövet ép, de tutira felkeményedett és akkor a tapadása tutira romlott.

Vittoriák régen is csináltak ilyet.

Nem esik szét, de nagyon kellemetlen meglepetést tud okozni nagy tempós döntött kanyarban.

2021. szept. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Végülis akkor jó lesz görgős guminak télen. Milyet ajánlanátok következő szettnek?
2021. szept. 21. 10:56
 4/11 hypno ***** válasza:

#3


Ha egyébként nem volt vele gondod akár ugyanilyet is vehetsz.

2021. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Attól függ, mennyit akarsz költeni. Nekem most a Conti Grand Prix 2000 a nyerő.

Csak rohadt drága.

2021. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igazából tetszett, esőbe sem csúszkált, szépen szorította ki a vizet. Hó utáni nyálkás aszfalton sem volt probléma vele.
2021. szept. 21. 11:35
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Régen ezt használtam, még a Michelin Tracer előtt és tényleg jó volt. Egy hibája volt, egy évesen már "szőrös" volt az oldala, a szövet bújt ki szálanként a túl vékony gumi alól.

Azt szerettem benne, hogy a túldöntött kanyarokban a megcsúszás előtt elkezdett halkan visítani, lehetett tudni, hol a határa.


Aztán kipróbáltam a Michelin Tracert és minden szempontból jobb volt, így váltottam.


És most leragadtam a continál, évek óta. Ez hobbiországútisként mindent tud, ami kellhet.

És a drágasága mellett baromi jó az élettartama, szerintem egy Vittoriát háromszorosan túlél.

2021. szept. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy a bringazas biztonsagos? :) Majd kicsereled ha szetdurrant :) Vegyel ujat, hogy legyen keznel, de maxold ki a mostani gumit. Igy is ugy is ki kell majd cserelni ... ne surgesd a dolgot :)
2021. szept. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
Hát azért xar gumi miatt szerpentin szalagkorláton fogat szikráztatni nem jó érzés. :)
2021. szept. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:
fogvédővel nem is lehet tekerni?
2021. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!