Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetséges-e egy első teleszkó...

Lehetséges-e egy első teleszkóp alkatrészét legyártatni akár fémből is esztergályosnál? Legyen ez az alkatrész pl. egy műanyag persely. Vagy esetleg a 3D nyomtatás még lehet erre opció?

Figyelt kérdés
Kissé el vagyok keseredve, hogy már nem tudom alkatrész hiányában szervizelni a bringámban lévő első teleszkópot, és ebben a rugóútban(160mm 1 1/8-as nyakkal) már nem is találok újat sehol, ehhez közelit sem... :( Tudom, egyszer úgyis eljön az ideje, hogy vegyek egy újab vázat, de jelenleg hajlandó lennék vele foglalkozni.

#teleszkóp #DH #Marzocchi #1-1/8 #bomber55 #allmountain
2021. okt. 22. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Keresni kell mindenhol a neten , csoportokban kereskedesekben . Bizonyos tárgyak esztergalhatók ha forgastestek es nem spéci anyagbol áll , de vannak amik öntvények es gyár tudja előállítani . 3d műanyag biztos a legdragabb mert tervezni kell stb ....
2021. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hypno ***** válasza:

Műanyag persely, rugó, elasztomer legyártható.

Ahol a gyári alkatrész műanyag, az nem véletlen és nem szerencsés fémmel helyettesíteni, mert az pont azért készül sérülékenyebb anyagból, hogy pl, ne a drága becsúszó kopjon el.


Tapasztalataim szerint érdemes angolul rákeresni az adott teleszkóp javítására. Ilyen varázsszavakkal, "how to repair", vagy "how to fix". Egy csomó mindenhez videót is találsz, esetleg jó ötleteket.

2021. okt. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, valamit csak sikerül majd kihozni belőle! ^^.
2021. okt. 27. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!