Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 70 kilómétert tekerni egyhuzam...

70 kilómétert tekerni egyhuzamban kb. mennyi idő és mennyire fárasztó, mennyit érdemes rá melegíteni?

Figyelt kérdés

Nyílván az útvonaltól nagyban függ, ezért csak nagyjából kérdezem.


Én napi szinten 2*10 kilómétert tekerek városban és azért elfáradok ettől is valamennyire…



2021. okt. 24. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy hozzászokva, nyilván fárasztó lesz. Illetve valszeg a feneked is meg fogja sínyleni.

És emellett jó eséllyel fázni fog a kezed, lábad (ha mostanában mész). A lábfejed eléggé át tudja fújni a szél, ha nincs egy szélálló kamáslid.

Ugyanakkor, ha nincs benne sok szintemelkedés, nem teljesíthetetlen átlagos kondival sem. El fogsz fáradni, nyilván, de meg lehet csinálni szerintem.

2021. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

Megválaszolhatatlan a kérdés, mert benne elég info.


Bp - Dobogókő - Budapest kb. 70 km és 4 óra.

Síkon 70 km 2 - 3.5 óra.


Viszont 1 óra után el fogsz éhezni és azt sem tudod majd, hogy mi történt, ha csak 10 km-ket tekertél eddig. Innentől az egyhuzamban is felejtős, mert nem tudsz bringán, menet közben enni.

Tehát a legfontosabb, hogy 45-60 percentként egyél valamit és legyen nálad legalább egy feltöltött kulacs. Tehát legyen nálad 4-5 olyan sport-szelet szerű dolog, amit szoktál enni és akkor is egyél, amikor még nem érzed magad éhesnek.


El lehet fáradni 200 méter tekeréstől is, ha maxpulzuson mész.


A melegítés bringázásnál azt jelenti, hogy első 15 percben lazán tekersz. Érdemes az utolsó 15 percben ugyanígy levezetni.

2021. okt. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
*Megválaszolhatatlan a kérdés, mert nincs benne elég info.
2021. okt. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem több mint 3óra. Szembeszélben meg pfff annyi amennyi.

Egy jó országutisnak 2óra, bolyban 1,5.

2021. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Országútival, vagy ebikevel kb 1,5-2 óra.

Azt hogy fárasztó-e, az edzettsegtol fugg...

De ha folyamatosan emelkedon kell menni, az már fárasztóbb, lassabb...

2021. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen biciklid van?
2021. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem most a hétvégén 65 km volt 2,5 óra, de ebben nem volt sok szint, 450 méter emelkedés összesen. Végig jó minőségű aszfalton kellett menni. Cross trekkinggel mentem, és azért eléggé nyomtam, magamhoz mérten, csak egyszer álltam meg enni kb. félúton. Kellemesen elfáradtam. Szoktam biciklizni, de nem vagyok egy nagy kerékpáros, hetente 2 alkalommal megyek csak kb. 50-100 km közötti távokat.

Szóval nem mindegy, hogy mennyi szint, milyen bringa, milyen út és milyen bringás. Ezektől függ. Pár hete egy barátnőm eljött velem Velencei-tó kerülésre, kb. 40 km (tettünk kitérőket ide-oda) és 250 m szint volt, sokat megálltunk, nézelődtünk, 4-5 óra bruttó idő volt összesen, de ő nagyon elfáradt, az utolsó emelkedősebb részen már leszállt és tolta. Viszont ő idén még nem ment biciklivel 5 km-nél hosszabb távot, és életében is csak max. 18-at egyben.

2021. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Egy belépőszintű trekking.

2021. okt. 26. 14:28
 9/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül 550 m szint.
2021. okt. 26. 14:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Hat az azért elsőre nem kevés szint ám.

Próbáld beosztani az erődet. Egyél idejében, még ha nem is érzed magad éhesnek. Kb fele útnál próbálj rendes kaját is enni. Ha tudsz valahol, egy forró leves csodákat tesz. Ha nem, szendvics. Emellett csokiféle, energiaszelet legyen. Igyál mindenképpen, biciklin az ember sokkal kevésbé érzi magát szomjasnak, főleg ilyen hideg időben. Készülj rá, hogy egy idő után fázni fogsz. Ha nem otthon van a cél, ott legyen meleg váltóruhád.

Hirtelen ennyi jut eszembe. Azért ne félj, jó lesz :)

2021. okt. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!